Львівська міськрада засудила вирок Сергію Стерненку

Депутати вимагають забезпечити об’єктивний та неупереджений розгляд справи Сергія Стерненка в апеляційному суді

11:26, 25 лютого 2021

Депутати Львівської міської ради звернулися до президента, генпрокурорки, Верховної Ради України та Уповноваженої з прав людини щодо вироку одеському активісту Сергієві Стерненку. 22 грудня його визнали винним у викраденні районного депутата Одещини Сергія Щербича та засудили до 7 років ув’язнення.

«Із 2015 року вказана справа перебувала в провадженні правоохоронної системи і перетворилася в своєрідний лакмусовий папірець, який покликаний показати спроможність та готовність влади провести відкрите і неупереджене розслідування цієї резонансної справи. Саме таке розслідування забезпечило б відновлення довіри громадськості і стало б логічним продовженням процесу реформування судової та правоохоронної системи. Ця справа яскраво демонструє наявність в Україні політичного переслідування», – сказав під час засідання сесії 25 лютого депутат ЛМР від «Європейської Солідарності» Володимир Марусяк.

У зверненні депутати вказали, що засуджують політичні переслідування та вимагають забезпечити об’єктивний та неупереджений розгляд справи Сергія Стерненка в апеляційному суді.

Зазначимо, що 23 лютого з аналогічним зверненням до президента, генпрокурорки, Верховної Ради України та Уповноваженої з прав людини виступили депутати Львівської облради.

Нагадаємо, що 23 лютого Приморський суд Одеси засудив Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців ув’язнення з частковою конфіскацією майна. Його визнали винним у викраденні депутата Комінтернівської районної ради Одеської області Сергія Щербича, яке трапилось у 2015 році. Метою нападу було нібито пограбування й викрадення банківської картки й телефона. Сам Сергій Стерненко свою вину не визнав назвав справу і вирок політично вмотивованими. Це рішення суду він буде оскаржувати в апеляційному суді.

Хто такий Сергій Стерненко і за що його судять

Сергій Стерненко – одеський громадський активіст, активний учасник Революції Гідності. У 2014 році очолив одеський осередок «Правого сектору», був учасником сутичок в Одесі 2 травня 2014 року. Також брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, боровся з будівельною мафією міста, зривав концерти проросійських поп-зірок, разом зі своїми соратниками затримував місцевих торговців наркотиками. Згодом він став активним критиком місцевої влади Одеси та дій поліції. На акціях і прес-конференціях він говорив про жорсткі дії місцевих правоохоронців, відсутність реформ і проблеми із незаконною забудовою.

У 2018 році на нього вчинили три замахи. Під час останнього його порізали ножем, а сам Стерненко смертельно поранив одного з нападників – Івана Кузнєцова. Другий учасник нападу Андрій Ісайкул згодом втік із України. У замовленні нападів Сергій Стерненко звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова. Стерненко також неодноразово заявляв про тиск на слідство у цій справі з боку міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової. За цією справою Сергію Стерненку оголосили підозру в умисному вбивстві при нападі на нього.

Ще одна справа стосується викрадення Сергія Щербича – новообраного депутата Комінтернівської райради. За словами потерпілого, йому зателефонував Стерненко і запропонував зустрітись, щоб обговорити питання його роботи. Приїхавши на місце, за словами депутата, він побачив кілька автівок і людей, із двома з яких, Стерненком і Демчуком, за його словами, був знайомий особисто. Депутат сів в одну з автівок, потім намагався втекти, однак його силою відвезли в підвал, де катували. Від чоловіка, зокрема, вимагали відмовитись від депутатства. Після того, як його відпустили, Сергій Щербич звернувся до правоохоронців.

Підозри у цій справі Стерненку та Демчуку вручили за п’ять місяців після інциденту. Їх затримали й арештували, однак пізніше випустили з-під варти. Справа викликала широкий суспільний резонанс і на підтримку Сергія Стерненка провели низку акцій. Після оголошення вироку 23 лютого мітинги на підтримку активіста провели у різних містах України, а наймасштабнішою стала акція під Офісом президента.