Львівська обласна клінічна лікарня, а точніше адміністративний корпус, де розташовані відділення судинної хірургії, кардіохірургії, гемодіалізу, першої хірургії оговтуються після пожежі, що спалахнула тут у середу, 21 листопада. Відділення судинної хірургії, яке найбільше зазнало збитків, наразі паралізоване. Інші відділення нині повертаються до звичного режиму. Паралельно з лікарями в лікарні працює оперативно-слідча група, яка має з’ясувати, що стало причиною займання.
Головний вхід в будівлю, в якому спалахнула пожежа, нині закритий. В оголошенні, що висить на дверях, написано, що вхід до лікарні – з вул. Некрасова, 4. Люди доволі швидко знаходять запасний вхід, але нині їх суттєво менше, ніж зазвичай.
Відділення судинної хірургії паралізоване
Сходами відразу піднімаюся на третій поверх, у відділення судинної хірургії, яке постраждало найбільше. Нині воно порожнє, не працює. У відділенні відімкнули світло, всіх пацієнтів ще вчора перевели в інші відділення.
Пожежа виникла у правому крилі будівлі і від води, якою гасили пожежу, найбільше постраждала стеля сходової клітки, невеликого коридора, яку тільки недавно відремонтували. Сьогодні на ній залишилися лише металеві каркаси. І хоч відділення відімкнули від електроенергії, у коридорі світло блимає. Чому? Наразі невідомо. Тож з метою безпеки у відділення нікого не пускають.
«Ми тільки взяли пацієнта в операційну, мали робити операцію на сонних артеріях, як раптом зникло світло. Думали, за кілька хвилин воно з’явиться, аж тут прибігає медсестра і каже, що в лікарні пожежа. Ми зупинили операцію і добре, що це був лише початок», - повідомив судинний хірург, професор Ігор Кобза.
Наслідки пожежі у Львівській обласній клінічній лікарні (відео Ігоря Мартиніва)
Учора, коли гасили пожежу, за словами працівників відділення, по сходах просто текла ріка, з третього поверху на перший. У багатьох приміщеннях вода текла і по стелі, стінах. А нині все виглядає не так драматично, просто подекуди залишилися ще мокрі стелі і стіни.
«Відділення наразі не працює. Як довго не працюватиме? Точно сказати не можу. Наші хворі переведені в інші відділення лікарні. На щастя, під час гасіння пожежі обладнання, операційна не зазнали збитків», - сказав ZAXID.NET завідувач відділення судинної хірургії Тарас Сорока.
У кардіохірургії нині оперують
Коли виникла пожежа, ніхто не знав, як події будуть розвиватися далі. Тому вирішили евакуювати всіх пацієнтів з відділення судинниї хірургії, першої хірургії, кардіохірургії і гемодіалізу, що знаходилися на трьох поверхах.
За словами директора лікарні Михайла Гички, всього було еквакуйовано 257 пацієнтів, з них 200 – на ношах.
«У лівому крилі кардіохірургії за хвилини було розгорнуто палату інтенсивної терапії і всіх пацієнтів з реанімації, яка знаходиться у правому крилі, разом з апаратурою перевели туди всього за 45 хвилин. Нині всі повертаються до звичного режиму і кардіохірургічна реанімація знову працює на старому місці, де виходжують пацієнтів після операцій», - повідомив Михайло Гичка.
Завідувач кардіохірургічного відділення Віталій Аверчук додав, що нині у відділенні, як і раніше, проводять оперативні втручання.
До звичного режиму дня повернулися лікарі і пацієнти першої хірургії.
Відділення гемодіалізу знаходиться на першому поверсі і апарати «штучна нирка», на яких хворі проходять гемодіаліз, саме стоять у тій частині, де була пожежа. Коли почали текти потоки води, ніхто не знав, що буде далі. Тож пацієнтів, які лежали у відділенні, перевели в інше, а тих, хто просто приїздить на гемодіаліз, відпустили додому. Нині, за словами Михайла Гички, пацієнти спокійно проходять гемодіаліз.
Що загорілося і чому?
Пожежа, як повідомили ZAXID.NET працівники лікарні, виникла у приміщеннях, які облаштовані на горищі. Там була невелика роздягальня для працівників кафедр, приміщення, в яких займалися студенти, і звісно, що до них було підведено електроенергію.
Що стало причиною пожежі? Наразі невідомо. Це з’ясовують працівники оперативно-слідчої групи, яка нині працює в лікарні. Можливо, замкнула електропроводка, адже будівлі 240 років і ніхто з працівників лікарні не може пригадати, коли востаннє тут робили капітальний ремонт.
Зараз спеціалісти підраховують збитки і після завершення слідчих дій, директор лікарні буде звертатися до обласної ради з проханням виділи гроші для ліквідації наслідків пожежі.
«У першу чергу треба замінити вигорілу частину даху. Збитки є і у деяких приміщеннях, які недавно були відремонтовані. Будемо приводити до ладу і їх», – каже Михайло Гичка.