Львівська облрада хоче продати приміщення трьох амбулаторій тубдиспансеру

19:04, 13 березня 2017

Три амбулаторії Львівського протитуберкульозного диспансеру хочуть об'єднати в єдине відділення. Для нього готують новозбудоване приміщення на вулиці Бой-Желенського. Натомість вивільнені будівлі у різних районах Львова обласна рада збирається продати. В управлінні охорони здоров'я запевняють: стільки абмулаторій їм не треба, хоча на диспансерному обліку перебуває понад 3 тисячі львів'ян.

Амбулаторії протитуберкульозного диспансеру ― а це три будівлі на вулицях Лемківській, Устияновича та Личаківській ― не відповідають санітарним вимогам. Такий основний аргумент наводять посадовці на користь їх об'єднання і переселення.

«Наприклад, клінічна лабораторія має мати мінімум шість кабінетів. В нас один. Я вже 20 років веду війну з санстанціями. Мені закривали практично лабораторію. А що таке закрити лабораторію? Це, фактично, закрити диспансер як такий. Ці приміщення є замалі, затісні», ― наголошує головний лікар Львівського фтизіопульмонологічного центру Роман Квасній.

Та медперсонал від перспективи переселення не в захваті.

«Не доцільно, тому що проблема туберкульозу не вирішена, статистика росте, а вони вже якби покінчили з боротьбою з туберкульозом. 10 дітей тільки захворіло в минулому році у Львові. І одна з них померла», ― заявляє дитячий фтизіатр Ольга Веремеєнко.

Амбулаторії разом із персоналом хочуть поселити в одному приміщенні на вулиці Бой-Желенського. Це новобудова. Її здали в експлуатацію, щоправда, дивним чином без води та світла. Споруду планували для розширення стаціонару обласної лікарні позалегеневих форм туберкульозу, але зараз, запевняють, потреби у додаткових ліжках нема.

«Ми працюємо сьогодні за світовими протоколами. Коли пацієнт не має лежати в стаціонарі місяці і отримувати ще додаткове інфікування і отримувати ще хіміо- чи антибіотикорезистентні форми туберкульозу. А пацієнт має бути вчасно діагностований, отримати базове лікування і продовжити лікування вдома», ― пояснила т.в.о. директора обласного департаменту охорони здоров'я Ірина Микичак.

Відтак посадовці від медицини не проти, аби вивільнені приміщення продали. Зокрема, кажуть мають потребу придбати виїзні флюроографи.

«Якщо ці приміщення не потрібні департаменту, ми би мали одразу вказати в рішенні передати ті приміщення управлінню комунальної власності. І наступним пунктом – винести їх на публічний аукціон, а вилучені гроші спрямувати на потреби галузі», ― зазначив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Щоправда, чи має право обласна рада продавати ці приміщення ― вирішить суд, бо до 2008 року амбулаторії були у підпорядкуванні міського управління охорони здоров’я.

«У 2008 році, коли сесія міської ради приймала ухвалу про передачу самих закладів, самі приміщення не передавалися. Львівська обласна рада зареєструвала у 2012-му році за собою право власності. Але сьогодні Львівською міською радою подано позов», ― заявила голова фракції «Самопоміч» у Львівській обласній рад Інна Свистун.