Депутат Львівської обласної ради від БЮТ Остап Козак ініціював підготовку проекту рішення "Про заяву Львівської обласної ради щодо заборони на в’їзд на територію Польщі для учасників Першого Міжнародного дитячого веломарафону "Європейськими стежками Степана Бандери". Проект заяви буде розглянуто на найближчому сесійному засіданні Львівської обласної ради, - повідомив ZAXID.NET Остап Козак.
Проект заяви подаємо повнотекстово:
"Ми, депутати Львівської облради обурені діями польської влади 7 серпня 2009 року щодо учасників Першого Міжнародного дитячого веломарафону "Європейськими стежками Степана Бандери". Того дня українським спортсменам, які мали шенгенські візи, було заборонено в’їзд до Республіки Польща під надуманим приводом. Факт такої заборони щодо українських громадян та звинувачення їх у нібито недобросовісному набутті віз є безпрецедентним. Адже демонструє неприховане всевладдя та сваволю щодо наших громадян з боку сусідньої держави. У цій ситуації сміхотворними видаються слова заступника міністра внутрішніх справ Польщі Томаша Сємоняка, який виправдовував рішення свого міністерства тим, що у організаторів веломарафону буцім то "не було доброї волі".
Насправді, офіційна позиція влади РП ґрунтується на шовіністичних поглядах т.зв. "кресових товариств" та надиктована "сірим кардиналом" польської політики, відомим україноненависником Тадеушем Ісаковічем-Залєскім.
За цих обставин нас глибоко розчарувала позиція представників польських організацій Львова, які апелюючи до представників уряду Польщі, переконували їх не допустити українців (своїх співгромадян) на територію сусідньої держави. Така поведінка наштовхує нас на негативну оцінку наслідків впровадження в Україні непередбаченої чинним законодавством т.зв. "карти поляка".
На щастя, не усі в Польщі схвально поставились до таких дій офіційної влади. Із словами незадоволення ухваленим рішенням у польських ЗМІ виступили такі відомі громадсько-політичні діячі як Генрик Вуєц та Ян Рокіта.
Звертаємо увагу, що Україна зі свого боку ніколи не вдавалася до подібних недружніх дій. Для прикладу, при відвідуванні польськими делегаціями військових поховань на Личаківському цвинтарі у Львові ніхто не запитує їх про "добру чи погану волю" та не створює їм перешкод у використанні різноманітної символіки. Не чиняться перешкоди для громадян Польщі і у інших, подібних, випадках.
Наголосимо, хоче хтось цього, чи ні - але історії України та Польщі є і залишаються різними. Різні у нас національні символи та герої. Ніхто нікому не має права нав’язувати свій власний погляд на історію та роль у ній окремих особистостей. Сподіваємось, що наші сусіди із закордону нарешті це зрозуміють".
Нагадаємо, 7 серпня на польському кордоні прикордонники затримали на кордоні двох учасників дитячого веломарафону "Європейськими стежками Степана Бандери".