Львівська обласна рада може зібратися на позачергову сесію з приводу ухвалення Верховною Радою змін до Закону «Про увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги. Сесійне засідання може відбутися 28 квітня.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі ВО «Свобода», депутатська фракція цієї політичної сили в Львівській обласній раді звернулася до голови ради Олега Панькевича з проханням скликати позачергову сесію в четвер, 28 квітня.
Водночас заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак у коментарі для ZAXID.NET повідомив, що завтра, 27 квітня, о 17:00, має відбутися засідання Президії Львівської обласної ради. Щодо порядку денного засідання П’ятак інформації надати не зміг, оскільки перебуває в Києві.
Як інформував ZAXID.NET , 21 квітня Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України „Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” (щодо порядку офіційного використання копій прапора перемоги).
Цим законом передбачено, що використовуватимуться копії Прапора Перемоги біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса.
Крім того, передбачається, що він використовуватиметься під час урочистих заходів, присвячених Дню Перемоги, які проводяться органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями, громадськими об`єднаннями, покладання вінків до Могили Невідомого Солдата в місті Києві й іншим пам`ятникам Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років у День Перемоги й інші дні, пов`язані з подіями Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років - Дні визволення та Дні оборони населених пунктів від німецько-фашистських загарбників.
Крім того, передбачено офіційний підйом у День Перемоги копій прапора перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором України.
Зазначимо, що 26 квітня перший заступник голови Львівської обласної ради Петро Колодій запевнив журналістів, що облрада зробить усе, аби червоний прапор не з’явився над приміщенням ради 9 травня, і висловив переконання, що дане рішення Верховної Ради є «наругою над Конституцією».