Львівська облрада не захотіла скоротити кількість депутатів у місцевих радах

15:55, 28 квітня 2015

Львівська обласна рада відмовились скоротити кількість депутатів місцевих рад Львівщини. За ухвалу про визначення загального складу Львівської, Трускавецької та Великомостівської місцевих рад сьогодні, 28 квітня, під час сесійного засідання проголосували лише 25 депутатів ЛОР. Більшість обранців переконані, що таке рішення не відповідає вимогам сьогодення.

Згідно з проектом рішення, депутатам облради запропонували скоротити кількісний склад міськради Львова - з 90 до 60 депутатів, Трускавецької міськради – з 46 до 36 обранців, та Великомостівської місцевої ради (Сокальський район Львівщини ) – з 36 до 30 депутатів.

Як розповів ZAXID.NET голова постійної комісії Львівської облради з питань законності, дотримання прав людини та військових проблем Олег Рісний, проект ухвали було розроблено відповідно до звернень згаданих вище місцевих рад, і вона відображає прагнення громади цих міст змінити конфігурацію органів самоврядування.

«Мені не зрозуміло, чому депутати не підтримали це рішення. Воно цілком відображає прагнення людей до змін, самі територіальні громади звернулись з такою ініціативою, самі ж депутати міських рад хочуть цього. До того ж рішення цілком відповідає нормам чинного законодавства. Очевидно, депутати облради переслідують якісь власні інтереси, які відрізняються від інтересів територіальних громад, інакше я цього пояснити не можу», - повідомив Рісний.

За його словами, якщо депутати Львівської облради не приймуть цього рішення в необхідний термін, тобто не пізніше як за 50 календарних днів до початку виборчої кампанії до місцевих рад (місцеві вибори відбудуться 25 жовтня 2015 року, - ред.), кількісний склад міськрад Львова, Трускавця та міста Великі Мости Сокальського району залишиться незмінним ще на чотири роки.

Депутат обласної ради Львівщини та член фракції «Народний Рух України» Олександр Ганущин, який виступив проти рішення, розповів ZAXID.NET, що скорочення кількісного складу місцевих рад не на часі, бо необхідно для початку змінити виборче законодавство.

«Ми перебуваємо у такому відрізку часу, що не маємо ще морального права це приймати. Перш ніж приймати рішення про скорочення кількості депутатів, треба прийняти принципове рішення про скорочення кількості міських рад загалом. Зараз ми маємо 721 місцеву раду на території області. Треба скорочувати кількість сільських і селищних голів, а тоді вже говорити про це питання», - пояснив позицію Олександр Ганущин.

З його слів, можливо для Львова конкретно зараз 60 депутатів у міській раді буде достатньо, але в майбутньому, коли Львів може поглинути половину Пустомитівського і Яворівського району цієї кількості буде замало.

Він також зазначив, що перш ніж приймати такі принципові рішення, треба змінити виборче законодавство в країні, яке наразі не відповідає духу часу.

«Нехай приймають виборчий закон, намалюють адміністративно-територіальну реформу, бо реально у такій ситуації, яку ми зараз маємо, таке рішення буде кроком назад», - заявив депутат.

Водночас Олександр Ганущин запевнив, що, незважаючи на принципову позицію у цьому питанні, він підтримав це рішення і проголосував за скорочення депутатів.

За його словами, коли стало зрозуміло, що депутати не згодні навіть на перенесення рішення на розгляд на наступному пленарному засіданні облради, віддав свій голос за ухвалу.

Заступник голови Львівської облради Валерій П’ятак натомість зазначив ZAXID.NET, що позиція більшості депутатського корпусу щодо зміни кількісного складу місцевих рад є проявом популізму і висловив переконання, що подібне рішення буде внесено на розгляд сесії ЛОР повторно і буде проголосовано вчасно, тобто ще за 50 днів до початку виборів до місцевих рад.

«Депутатів має бути менше, а працювати вони мають професійніше та ефективніше. Закиди депутатів про те, що для початку треба виборче законодавство змінити і так далі, то це популізм. Думку громади треба підтримати. Думаю, якщо буде необхідність винести таке рішення, ми його обов’язково розглянемо і воно буде проголосоване», - пояснив П’ятак

Нагадаємо, у липні 2014 року депутати львівської міськради підтримали ухвалу міського голови Андрія Садового про скорочення чисельності депутатського корпусу на 30% - з 90 до 60 депутатів. За документ проголосували 58 обранців.