Депутати Львівської обласної ради прийняли рішення «Про недопустимість використання радянської окупаційної символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни».
Таке рішення було прийнято 28 квітня під час позачергової сесії Львівської обласної ради. За нього проголосувало 88 депутатів.
Згідно із рішенням, депутати облради вимагають у Президента України Віктора Януковича заветувати Закон про «Проведення змін до Закону України «Про свідчення перемоги у ВВВ 1941-45 років (щодо порядку офіційного використання, копій прапора перемоги)», прийнятий Верховною Радою України 21 квітня.
Також депутати просять створити комісію для вивчення злочинів тоталітарно-комуністичного режиму в Україні.
У рішення йдеться, що у Львівській області органи місцевого самоврядування, державної влади, підприємства та організації отримають рекомендації на 9 травня не вивішувати копії прапора перемори та «будь-яку іншу радянсько-комуністичну та нацистську символіку, яка є наругою над пам’яттю жертв московсько-більшовицького та німецько-нацистських режимів».
Депутати рекомендують органам місцевого самоврядування висловити недовіру «нелегітимній Верховній Раді України, яка відбілює комуністичний режим і розколює український режим», а також провести позачергові сесії, аби дати оцінку рішенню парламенту щодо вивішування червоних прапорів.
Також облрада рекомендує Львівській ОДА 8-9 травня провести скорботні та поминальні заходи для вшанування українців, які стали жертвами тоталітарних режимів, а також заходи із висвітлення «повної та об’єктивної історії, збройного національно-визвольного руху українців у 40-50 роках».
Крім того, Львівська обласна рада звертається до ієрархів та священнослужителів усіх конфесій на Львівщині з прохання провести 8-9 травня молебні за українцями та усіма загиблими під час Другої світової війни та від тоталітарних режимів. Разом з тим, облрада рекомендує міському голові Львова Андрію Садовому звернутися до суду щодо заборони проведення масових заходів і можливих провокацій з використанням червоних прапорів на 9 травня.
Також депутати звертаються до президента, прем’єр-міністра, МВС, ГПУ, СБУ з проханням уникнути можливих провокацій а також у разі їх виникнення притягнути винних до відповідальності.
Як інформував ZAXID.NET , 21 квітня Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України „Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” (щодо порядку офіційного використання копій прапора перемоги).
Цим законом передбачено, що використовуватимуться копії Прапора Перемоги біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса та на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором України.