Львівська облрада створила комісію зі сприяння виборам

14:25, 12 вересня 2012

Львівська обласна рада під час сесійного засідання 12 вересня створила тимчасову комісію зі сприяння виборчому процесу. За створення комісії проголосував 71 депутат.

Голова фракції ВО «Свобода» Ірина Сех, ініціюючи створення тимчасової контрольної комісії, вказала на ряд порушень у підготовці виборчого процесу. Зокрема, вона вказала на те, що в кожній РДА було створено робочі групи щодо сприяння виборчому процесу, керівниками яких є заступники голів РДА, однак ці групи не виконують своїх повноважень. Так, Ірина Сех повідомила, що в Бродах окружна комісія мусила засідати в коридорі, бо РДА відмовилася надавати їй приміщення.

Своєю чергою голова Львівської обласної ради Олег Панькевич зачитав депутатам листа від прокурора Львівської області, в якому вказувалося, що облрада не має контролюючих функцій, не є суб’єктом виборчого процесу, а тому рішення про створення контрольної комісії буде порушенням закону в частині про невтручання у виборчий процес. Відтак голова запропонував назвати комісію не контрольною, а «комісією зі сприяння підготовки» виборів.

«Прокуратура скоро буде забороняти нам дихати», - відповіла на це Ірина Сех, наполягаючи, що згідно зі Законом про місцеве самоврядування комісія має називатися контрольною.

Втім, ставлячи проект рішення на голосування, Олег Панькевич назвав її «комісією із сприяння».

До складу комісії увійшли: Петро Колодій (голова), Микола Кадикало (заступник), Михайло Барбара, Олег Рісний і Святослав Шеремета.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.

Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.