Львівська облрада у ручному режимі розділила кошти програми розвитку, - депутат

17:45, 26 квітня 2016

Львівська облрада у ручному режимі розділила кошти Програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2016 рік.

За словами депутатів фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській облраді, кошти розподілені нерівномірно і за незрозумілими критеріями.

Іван Собко, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» розповів, що у переліку об’єктів є такі, що не підходять до програми, яка передбачає насамперед капітальне будівництво.

«Зокрема, йдеться про реконструкцію комунальних електромереж Дрогобицької міської лікарні на суму 171,6 тис. грн, що за логікою та сумою затребуваних коштів мав би подаватися на Програму конкурсу мікропроектів», - стверджує депутат.

Така ж ситуація із реставрацією пам’ятки архітектури церкви Покрови Пресвятої Богородиці в Моршині на суму 600 тис. грн. За словами Собка, цей об’єкт  мав би подаватися на Програму охорони культурної спадщини. Він розповідає, що пропонував відкласти розгляд Програми охорони історичної спадщини, щоб врахувати пропозиції усіх територій, але рада цю пропозицію не підтримала.

«А тепер ми бачимо пропозиції по охороні культурної спадщини в іншій програмі. Для мене це – алогічно. Навіщо тоді затверджувати програми?», - запитує депутат.

«Складається враження, що Програма соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2016 рік – це останній вагон, у який намагаються проштовхнути об’єкти, які не встигли подати у програми відповідного профілю», - додав Іван Собко.

Його колега з фракції «Самопоміч» Роман Кізима каже, що перелік об’єктів, які увійшли до програми формувався в ручному режимі. Окрім того, відсутні критерії відбору цих об’єктів. А це, на його думку, свідчить про ручний принцип формування переліку.

Також депутат стверджує, що кошти з бюджету розвитку мали направляти насамперед на завершення об’єктів з високим ступенем будівельної готовності. Роман Кізима стверджує, що у 80% об’єктів із затвердженого для фінансування переліку ступінь готовності близько 10% – це довгобуди, які невідомо коли завершать.

Кізима розповідає, що фракція наполягала виділити кошти тим районам, які не отримали фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Тоді, як писав ZAXID.NET, найбільше коштів отримали ті райони, які входять до округів народних депутатів Богдана та Ярослава Дубневичів.

У програмі, яку ЛОР затвердила 26 квітня це враховано тільки частково, натомість знову пропонуються дотації зовсім небідним громадам області.

«Велике здивування викликає об’єкт, який ми підтримуємо, – це Сокільницька сільська рада, яка не є бідна, – зазначив Іван Собко. – Мене дивує, чому ми маємо давати 1,5 млн грн з обласного бюджету на фінансування об’єкту в Сокільницькій сільської ради, яка має непоганий бюджет, коли є дійсно бідні громади, яких потрібно підтримувати».

На думку Парасковії Дворянин, першого заступника голови Львівської обласної ради, кошти необхідно скеровувати туди, де об’єкти справді потребують допомоги з обласного бюджету. До прикладу,  в Сокальській школі-інтернат лікують тяжкі дитячі сколіози, і для повноцінної реабілітації необхідний басейн. Його же роками не можуть доробити. Цього року об’єкт не отримав фінансування з ДФРР, його не включили також і в Програму соціально-економічного та культурного розвитку Львівщини.

«У мене таке відчуття, що ДФРР нас нічого не навчив, – зазначила Парасковія Дворянин. – Я дуже хочу, щоб Моршин став туристичним центром, але я віддам перевагу дітям. Тут є реконструкція садочків у Миколаївському районі, який не є найбагатшим в області, є ДНЗ Кам’янко-Бузького району – додайте туди більше. Я хотіла би розуміти критерії відбору об’єктів. Ми мусимо відійти від лобізму, від округів і дбати про цілу область, врешті-решт стати зрілими депутатами».