Львівська облрада вимагає розпуску парламенту у разі створення "ширки"

15:02, 5 червня 2009

5 червня на позачерговій сесії Львівської обласної ради з розгляду питання про звернення до Президента і ВРУ щодо загрози антиконституційного перевороту в державі депутати Львівської облради ухвалили звернення про загрозу антиконституційного перевороту у державі. За звернення проголосувало 93 депутати.

Зокрема у зверненні зазначено, що "Львівська облрада висловлює рішучий протест намірам БЮТ та ПР вчинити в Україні антиконституційний переворот. Замість подолання наслідків економічної кризи олігархічні клани планують створити нову більшість у ВРУ, щоб змінити Конституцію. Вершиною цинізму є підкилимні домовленості про продовження повноважень ВРУ та місцевих рад на більший термін, ніж передбачено законодавством. Таким чином БЮТ та ПР хочуть відсторонити від влади український народ. Такі дії мають ознаки антиконституційної змови. Такі дії підтримують у Москві, прихильності якої наввипередки виборюють Тимошенко та Янукович. Задля захисту української Конституції та збереження України вимагаємо від Президента України рішуче протидіяти державному перевороту. У випадку внесення антиконституційних пропозицій у парламент, оголосити розпуск ВРУ та призначити дострокові вибори, провести референдум щодо визначення форм державного правління (президентська, парламентська, змішана), ініціювати проведення люстрації посадовців та політиків. Закликаємо український народ та всі політичні сили, які сповідують українську ідею об’єднатися і протидіяти переворотові".

За це звернення проголосувало 5 депутатів з БЮТ (Барбара, Держко, Новоженець, Сендак, Федоришин), 18 - від НСНУ, 8 - НРУ,4 - від ХДС, 9 - від "Свободи", 6 - від "Пори", 8 - від УНП, 5 - від ПППУ, 6 - від КУН (Національний вибір), 1 позафракційний.

Заступник голови ЛОР від БЮТ Людмила Козак в процесі обговорення цього питання звернулася до депутатів: "Нічого поганого немає у тому, що мудрі люди хочуть об’єднатися заради подолання економічної кризи. Легше, коли нічого не треба робити, а тільки надсилати звернення. Чому ніхто не робив ніяких звернень, коли Ющенко підписував універсал, коли він подавав Януковича на прем’єра? І наостанок, хочу додати - Президент сказав, що стабільності ми зможемо досягти, коли об’єднаються три основні гравці БЮТ, ПР і "НУ". Нам треба вчитися європейського досвіду".

Своєю чергою, голова ЛОР Мирослав Сеник зазначив, що він не проти будь-якої коаліції у ВРУ, зокрема коаліції БЮТ та Партії регіонів, коли б ішлося про подолання економічної кризи. "Тоді би ми зараз обговорювали антикризові заходи, а ми сьогодні обговорюємо змін до Конституції, перетворення України у парламентську республіку, обмеження прав Президента. Сьогодні вперше три облради - Львівська, Івано-Франківська та Тернопільська, не проводячи переговорів, одночасно вирішили провести позачергові сесії щодо політичної ситуації в Україні. Я думаю, що політики прислухаються до наших рішень. Якщо цього не буде, то впливатимемо на них іншими способами. У нас не буде іншого виходу, ніж апелювати до народу, оскільки зміни до Конституції, про які йдеться, - це переворот. Україна має відстоювати свої права", - наголосив Мирослав Сеник.