Львівська облрада вимагає звільнити Курочку

14:16, 5 квітня 2011

Львівська обласна рада звернулася до начальника головного управління МВС України у Львівській області Богдана Щура з вимогою звільнити свого заступника Михайла Курочку. Таке рішення депутатський корпус прийняв після звіту Михайла Курочки і заступника голови Львівської облради, «свободівця» Петра Колодія щодо розслідування інциденту, який трапився 25 лютого біля Львівського оперного театру під час трансляції «Розмови з країною» Віктора Януковича.

Під час свого звіту М.Курочка зокрема, повідомив, що особи, причетні до затримання учасника театрального дійства «Рік у ярмі», представника ВО «Свобода» Мар’яна Берездецького, встановлені. Водночас Михайло Курочка запевнив, що розслідування буде тривати. Своєю черговою, під час свого виступу, Петро Колодій вказав на низку недоліків під час службового розслідування. Зокрема він повідомив, що під час засідання тимчасової слідчої комісії М.Курочка перечив сам собі. Спершу наполягаючи, що порушення громадського порядку під час акції не відбулося, потім, вказуючи, що громадський порядок порушили учасники театралізованого дійства, а ще пізніше, що громадський порядок порушували й інші особи.

Також «свободівець» вкотре повідомив, що експертиза кайданок, за допомогою яких було затримано Берездецького встановила, що серійний номер нанесений на них заводським способом, а їхня форма відповідає зразку. Також голова т.с.к П. Колодій  додав посилаючись на отриману від правоохоронців інформацію, що 170 із 230 кайданок, які є на обліку в обласному управлінні міліції – ненумеровані.

Водночас Петро Колодій зазначив, що згідно із інформацією, отриманою від правоохоронних органів, номер вилучених кайданок відповідає номеру кайданок, зареєстрованих за членом підрозділу «Беркут» Старосільцем, який 25 лютого не залучався до охорони громадського порядку під час телемосту. Самі кайданки є у наявності в міліції.

П.Колодій наголосив, що правоохоронні органи не забезпечили безпеки громадян під час телемосту у Львові, провели поверхневу перевірку інциденту, а розслідування правоохоронців було незадовільним.

М.Курочка запевнив, що особисто був зацікавленим у даній ситуації, аби причетні до затримання Берездецького особи були затриманні і сказав, що під час розслідування було опитано понад 600 осіб. Дві особи, за його словами, уже понесли дисциплінарну відповідальність за пасивність під час інциденту.

Під час обговорення депутат від НРУ Святослав Шеремета наголосив, що під час засідання комісій М.Курочка називав ініціали осіб причетних до затримання  і причетних до відтіснення мирних громадян.

За результатами звітів, депутати облради підтримали пропозицію депутата від ВО «Свобода» Ірини Сех щодо звернення до начальника ГУ МВС України у Львівській області  Богдана Щура про звільнення М.Курочки, а також продовження розслідування із звертанням до ІРЦ для встановлення всіх причетних до інциденту осіб.

За рішення, в якому робота М.Курочки визнана незадовільною, проголосувало 78 депутатів.

На прохання ZAXID.NET до Богдана Щура прокоментувати, чи буде виконана вимога Львівської обласної ради, головний міліціянт заявив: «Я не буду сьогодні відповідати на такі питання. Я мушу подумати».

Нагадаємо, 25 лютого у Львові на площі перед театром імені Соломії Крушельницької, де відбулась трансляція « Розмови з країною» Віктора Януковича, представники ВО «Свобода» провели флеш-моб під назвою «Рік у ярмі», під час якої було затримано Мар’яна Берездецького.