Депутати Львівської облради звернулися до президента України, Верховної Ради та прем’єр-міністра з вимогою не допустити звуження обсягу повноважень обласних рад у сфері об’єднання територіальних громад. Обласні обранці навіть вирішили взяти ініціативу у свої руки і напрацювати свій проект перспективного плану утворення об’єднаних громад на Львівщині, який відрізняється від того, який напрацювала ЛОДА і погодило міністерство розвитку громад і територій. Таке рішення депутати прийняли на сесії у вівторок, 29 жовтня.
У такий спосіб обласні депутати зреагували на зареєстрований у Верховній Раді законопроект №2189 «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)». Цим законопроектом пропонується змінити процедуру затвердження перспективних планів, зокрема, усунути від цього процесу обласні ради.
Обласні обранці вважають, що таким чином буде «обмежено права й можливості місцевого самоврядування в процесі проведення об’єднання територіальних громад» та закликали народних депутатів не підтримувати згаданий законопроект. Депутати Львівщини звернулися і до інших обласних рад України із пропозицією прийняти аналогічні звернення до керівництва держави.
На сесії виступили голови вже діючих малих ОТГ - Новострілищанської та Щирецької, яких немає у погодженому Мінрегіоном перспективному плані.
Голова Львівської облради Олександр Ганущин запропонував напрацювати і винести на наступну сесію облради варіант перспективного плану, у якому будуть відображені усі ОТГ, які вже створені на Львівщині та пропозиції щодо нових громад. Йдеться про інший перспективний план, аніж той, що вже напрацювала ЛОДА і погодила його у Мінрегіоні. Цю пропозицію підтримали 50 із 84 депутатів.
Нагадаємо, навесні 2019 року Мінрегіон скерував на Львівщину перспективний план, який передбачав в області 61 ОТГ і 5 районів. Згодом міжвідомча робоча група при ЛОДА, враховуючи згадані пропозиції, напрацювала свій варіант, який передбачає 67 ОТГ і шість районів. Цей проект погодили у Міністерстві розвитку громад і територій. Тепер же обласна рада вирішила напрацювати і прийняти свій варіант перспективного плану.