Депутати Львівської облради на сесії 26 січня затвердили новий регламент обласної ради. Він передбачає більшу відкритість у роботі, електронні петиції та декларує антикорупційну діяльність ради.
Відтепер будь-який проект рішення, правки до них, а також рішення постійних комісій будуть оприлюднені на сайті облради. У новому регламенті вперше передбачено окремий розділ «Відкритість і гласність ЛОР», який передбачає відкритий доступ для громадян до засідання сесії та комісій, пряму трансляцію засідання ЗМІ, аудіосупровід на вулицю тощо.
Також вперше визначено пріоритетні напрямки роботи ЛОР, серед яких захист держаного суверенітету та територіальної цілісності, бюджет, програми соціально-економічного розвитку області.
«Цей регламент, на відміну від попередніх редакцій, впорядковує багато речей, які були розкинуті по різних статтях і розділах, – зазначає Роман Кізима, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова Комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики. – Тепер чітко визначено, як відбувається процедура розгляду питання, на кожному з етапів визначено хронометраж виступів. Раніше це було не всюди і давало можливість більше говорити, але не займатися реальними справами. Цей регламент є менш популістичний. З одного боку, він розширює права депутатів, але з іншого – впорядковує їхню діяльність».
Нова редакція регламенту максимально розширює права депутатів в обговоренні будь-яких питань, дозоляє кожному депутату поставити запитання, взяти участь в обговоренні, запропонувати свої правки до будь-якого питання безпосередньо під час сесії. Також вперше задекларована антикорупційна діяльність обласної ради, забезпечено можливість проведення експертизи рішень ЛОР.
«В найближчі місяці ми подамо на розгляд сесії антикорупційну програму обласної ради, – наголосив Роман Кізима. – Крім того, регламент дає менше можливостей головуючому для маніпуляцій під час розгляду питання чи його попередніх обговорень, зокрема не дає можливості ставити на голосування одне й теж питання більше, ніж двічі. Також суттєво спрощується процедура зняття голови обласної ради, що також робить регламент більш демократичним».
Ухвалений регламент передбачає можливість електронних петицій і дає можливість виступу протестувальникам. У випадку мітингів чи демонстрацій поблизу сесійної зали під час пленарного засідання голова профільної комісії повинен провести зустріч з протестувальниками та доповісти перед депутатами. Також депутати можуть надати представнику протестувальників до 10 хвилин на виступ у сесійній залі під час пленарного засідання.