Львівська опера урочисто відкрила новий театральний сезон

23 серпня

Львівський театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької урочисто відкрив новий, 119-й, театральний сезон.

Сезон відкрився оперою-феєрію «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича. Вистава в попередньому театральному сезоні зібрала 15 аншлагів, пройшла в Національній опері України, а 29-го і 30-го серпня відкриватиме Міжнародний оперний фестиваль в Одесі.

Проте вперше виставі передувало урочисте відкриття сезону на площі перед театром.

Спершу, о 16.30 год, перед театром симфонічний оркестр та солісти театру представили прем’єрні постановки нового сезону. Кожен зміг стати свідком параду диригентів Львівської опери. На червоній доріжці продефілювали солісти опери та балету, художнє керівництво театру.

В новому сезоні Львівська опера має великі плани. Перш за все йдеться про копродукцію з Братиславським, Будапештським, Вроцлавським та Одеським театрами.

У новому сезоні театр планує випустити двотомну монографію про народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Євгена Лисика.

В листопаді у Львівській національній опері відбудеться Міжнародний оперний фестиваль ім. Соломії Крушельницької, який пройде в новому форматі.

Готуються прем’єрні покази одноактних балетів «Весна священна» і «Пульчинелла» Ігоря Стравінського, опери «Лоенгрін» Ріхарда Вагнера, «Казки Гофмана» Жака Оффенбаха, «Лис Микита» Івана Небесного.

«Прем'єра „Лоенгрін“ відбудеться одночасно на чотирьох сценічних майданчиках у Львові, Будапешті, Вроцлаві і в Одесі. Ця нова європейська практика вперше запрацює в Україні», - розповідає керівник театру Василь Вовкун.

В новому сезоні до співпраці будуть запрошені: балетмейстер Метрополітен Опери Олексій Ратманський, італійський балетмейстер Марчелло Алджері, режисери Михаїл Штурм, Андрій Жолдак, диригенти Андрій Юркевич, Теодор Кучар (США), Володимир Сіренко.

Фото: Павло Паламарчук/ZAXID.NET

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КРРТ за борги відключив по всій країні аналогове мовлення телеканалу UA: Перший
На високогір’ї українських Карпат випав перший сніг
В Україні ввели в обіг нові 20-гривневі банкноти
Чемпіон світу з кульової стрільби допоміг львівським патрульним затримати порушника
«Нова українська школа»
Винуватець смертельної ДТП втік з лікарні у Львові
Головні новини Львова за 24 вересня
Петицію про заборону телеканалів «112 Україна» та «NewsOne» підтримали понад 14 тис. українців
«Міс Україна-2018» позбавили титулу. Виявилося, що вона місіс
Революція з людським обличчям