«Львівська політехніка» надасть доступ до міжнародної бази ділової інформації

09:20, 12 жовтня 2011

У жовтні читачам бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка» пропонують скористатись тестовим доступом до Passport GMID.

Passport GMID – це відзначений численними нагородами інформаційний Інтернет-ресурс ділової інформації. Головне джерело міжнародних статистичних даних Passport GMID підтримує викладання і дослідження широкого спектру дисциплін, а також є найважливішим ресурсом для студентів та факультетів університетів і шкіл бізнесу у всьому світу. До того ж, протягом цього місяця читачам бібліотеки надано й тестовий доступ до ProQuest Dissertations and Theses – найбільшої міжнародної бази даних наукових дисертацій, повідомили ZAXID.NET у інформаційній службі підтримки «Львівської політехніки».

Детальніше щодо новітньої програми розповів заступник директора з науково-технічної роботи національного університету «Львівська політехніка», Дмитро Тарасов: «Колектив «Львівської політехніки» отримав тестовий доступ для ознайомлення з найбільшою міжнародною базою даних наукових дисертацій та інформаційним інтернет-ресурсом ділової інформації. Переважно це є пізнавальним для курсів, які мають наукових керівників, викладачів, науковців. Корисно також буде для магістрів і студентів, що займаються науковою роботою. Крім того, є ресурс, який надає аналітичну інформацію соціологам, економістам. Тестовий доступ є для всіх читачів науково-технічної бібліотеки «Львівської політехніки», всім хто тільки записався і хто вже є записаний. В цілому досить потужні ресурси. Перший продукт – дисертації, магістерські роботи. Це міжнародна база – переважно англомовні дисертації, інформаційний продукт, що отриманий на теренах США. Другий продукт (ресурс) – інформація аналітичного плану – економічна, соціологічна, а також інформаційні довідки про світові ринки, компанії, країни. Найбільшим попитом у бібліотеці користуються більше освітні матеріали, аніж наукові. Переважно підручники, посібники українською мовою».

 «Пропонується пошуковий механізм за багатьма критеріями – за датою, мовою для пошуку дисертацій, які були захищені до цього в цілому світі. Це є близько до 3 мільйонів захищених робіт. Дисертації представлені у форматі PDF. Видаються ключові слова при пошуку, де можна ознайомитися з анотацією роботи, тут міститься і короткий перегляд дисертаційної роботи – 24 сторінки, з деяких можна зробити копію. Є також декілька робіт, де є повний доступ до робіт. Відповідно до угоди, тестовий доступ надається з мережі «Львівської політехніки» з кафедри, бібліотеки, або з довільного місця. Для цього достатньо зайти на сайт бібліотеки, там є коротка інформація про цей ресурс і відповідне посилання на нього». Про роботу та структуру тестового доступу зауважив Андрій Андрухів, завідувач відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення

Тестовий наданий з метою, щоб користувачі оцінили цей ресурс. Вони зможуть зробити це до 4 листопада. Якщо ресурс зацікавить науковців, то наукова спільнота може звернутися із заявою про закупівлю цього ресурсу для мережі університету.