Львівська політехніка та ІТ Кластер запускають нову бакалаврську програму

11:56, 25 березня 2016

У Львові з’явиться ще одна модернізована навчальна програма для вивчення ІТ. У вересні цього року у НУ «Львівська політехніка» запуститься бакалаврська програма «Internet of Things», яку університет розробив спільно з Львівським ІТ Кластером.

Internet of Things, або ж Інтернет Речей, – сфера, яка дозволяє реалізовувати такі концепти як «розумний будинок» чи «розумне місто» і поєднує програмування та пристрої. Навчання відбуватиметься на кафедрі «Комп’ютеризовані системи автоматики» НУ «Львівська політехніка», яку трансформують для молодих фахівців. Вивчення такого напряму у програмуванні наразі є пілотним в українській освіті, і передбачає вивчення оновлених предметів із першого курсу.

«Це перший проект оновлення програми навчання бакалаврів з метою поєднати вимоги працедавців та потенціал університету. Наші студенти потребують імпульсу, який мотивуватиме їх на реалізацію своїх ідей, і наша програма стане цим імпульсом», - каже Зеновій Верес, викладач Львівської політехніки та працівник ІТ-компанії SoftServe.

У програмі поєднуються три складові: програмування, апаратна частина і комунікація пристроїв та програм між собою. Частину предметів викладатимуть запрошені ІТ-фахівці. Програма передбачає проведення практики для студентів у компаніях Львівського ІТ Кластеру із подальшим працевлаштуванням.

«У такий спосіб ми хочемо ще більше оновити ІТ-освіту у Львівській політехніці і готувати спеціалістів, які одразу ж  отримають високу оцінку при працевлаштуванні на роботу в ІТ», - прокоментував нову програму ректор університету Юрій Бобало.

Програмування «Інтернету Речей» вивчатиме від 50 до 100 студентів. Нова бакалаврська програма розпочне роботу вже 1 вересня цього року.