«Львівська політехніка» запрошує абітурієнтів на новий напрямок «Інтернет речей»

17:48, 25 травня 2016

«Львівська політехніка» разом із IT-кластером розробила нову бакалаврську програму «Internet of Things» («Інтернет речей»). Такий напрямок – єдиний в Україні, тож конкурсний відбір цього року чекають чималий. На дні відкритих дверей майбутнім студентам навіть показали цікаві розробки львівських компаній.

Аудиторію наповнюють студенти. А професіонали, яких вони почують, готуються до доповіді. Один з них – Назар Білоус. В його компанії два роки тому придумали розумний годинник – LaMetric. Окрім часу, він показує новини, температуру, важливі дати та різні сповіщення. Гроші для серійного виробництва збирали на всесвітньому спільнокошті. Першу партію годинників продали. Тепер навіть самі покупці програмують під їхній гаджет.

«Наприклад, ми бачимо, що дуже багато додатків створюється інтеграцією розумного будинку різних брендів і також для відстеження якоїсь важливої інформації з корпоративних систем», – розповів директор компанії-розробника Назар Білоус.

А от винахід цієї компанії у відомих електрокарах «Tesla». Саме львів’яни розробляли розумний дисплей для цієї машини.

«Ви можете, наприклад, міняти температуру повітря в машині, можете вмикати чи вимикати фари, можете керувати магнітолою, музику вмикати чи вимикати, ну, і заводити машину через цей екран», – зазначив працівник компанії-розробника Андрій Сивак.

Кавові машини теж можуть бути розумними. Скажімо, є така, що, взявши за основу ваш пульс, порекомендує, яку каву і скільки випити. Замовити ж напій можна з гаджету, який з нею синхронізований навіть на відстані.

«Наша кавоварка дає також можливість людям приготувати каву, навіть не знаходячись на території власного офісу, можете це зробити з вашої машини, з особистого кабінету, чи навіть з дому», – розповіла R&D-менеджер компанії-розробника Зоряна Дошна.

Презентують свою розробку і студенти кафедри комп’ютеризованих систем автоматики. Євген та Віктор розробили пристрій, який сам викликає швидку, коли мотоцикліст потрапив в аварію. Сам девайс непомітний, а працює просто.

«Встановити цей пристрій собі в багажник та приєднати його до акумулятора, тобто ви просто встановили, вивели кнопку з індикацією стану на корпус і все. Забуваєте про нього. Він автоматично вмикається, коли мотоцикл заводиться», – пояснив студент «Львівської політехніки» Євгеній Валл.

Як тільки мотоцикл падає, про це дізнається оператор кол-центру. Втім, у райдера є 30 секунд, щоб скасувати дію, якщо з ним все в порядку.

«Це є індикатор, який показує стан виклику, коли він почне мигати, це повідомить про те, що виклик в швидку допомогу вже пішов», – додав студент «Львівської політехніки» Віктор Сурков.

Саме кафедра, де вчаться хлопці, з вересня працюватиме по-новому. Тут запускають пілотну в Україні бакалаврську програму «Інтернет речей». Студентів навчатимуть створювати розумні речі.

«Перш за все, це є оновлення навчальних програм, наповнення, що саме будуть вчити студенти, оскільки ІТ-галузь не стоїть на місці, вона міняється щороку. Другий момент оновлення – це створення нових навчальних приміщень, нових лабораторій», – розповів ініціатор розробки нової освітньої програми «Інтернет речей» Зиновій Верес.

Оскільки програма нова, державних стипендій немає. Та Львівський кластер ІТ надасть стипендії трьох вступникам, які покажуть найкращі результати.