Львівська прокуратура затримала організатора незаконного експорту лісу в ЄС

За даними прокуратури, у злочинну групу входили чиновники, банкіри і юристи

15:35, 5 серпня 2016

Прокуратура Львівської області 5 серпня викрила схему незаконного експорту деревини, до якої причетний один із працівників Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Як заявив прокурор Львівщини Юрій Квятківський, окрім працівника управління лісового господарства до групи, яка незаконно експортувала деревину в Євросоюз, належать також службовець Державної фітокарантинної служби, колишній працівник Галицької райадміністрації, кілька працівників банків, юристи, троє керівників фіктивних підприємств та троє мешканці Волинської області. Усього в цій схемі задіяно 15 осіб, троє з яких затримані.

За інформацією ZAXID.NET, Галицький райсуд Львова обирає запобіжний захід одному з організаторів цієї схеми. Йдеться про провідного спеціаліста Управління лісового та мисливського господарства Львівщини Миколу Романіва, якому інкримінують незаконну видачу сертифікатів на заготівлю лісової продукції.

«Злочинці спеціально створили на території Львівської та Волинської областей 6 фіктивних фірм та на підставі фіктивних документів про походження деревини вони отримали більше 200 сертифікатів із реальними підписами та мокрими печатками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. Це дало змогу безперешкодно вивозити деревину за кордон», – розповів Юрій Квятківський.

За його словами, така схема дозволила вивезти закордон більше 12 тис. кубометрів незаконно зрізаної деревини загальною вартістю 30 млн грн. Деревину експортували до Польщі, Голландії, Італії, Чехії та Латвію. Валюта від проданого лісу надходила на банківські рахунки фіктивних фірм, а згодом за сприяння банківських працівників переводилась у готівку і розподілялась між учасниками схеми. Для заниження митної вартості деревини зловмисники уклали контракти із 5 офшорними компаніями.

Водночас, за словами Юрія Квятківського, учасники злочинної групи не лише експортували деревину закордон, а й продавали підроблені сертифікати про походження лісу іншим підприємствам.

У рамках цієї справи 5 серпня провели більше 30 обшуків, під час яких вилучили ще 2 тис. кубометрів незаконно зрубаної деревини із електронними бірками державних лісгоспів. При цьому за номерами бірок в базу внесені дерева інших, менш цінних порід.

Трьом учасникам схеми повідомили про підозру у вчинені злочину. Так, працівник управління лісового господарства підозрюється у зловживанні владою, а організатор схеми експорту деревини та ще один керівник підприємства підозрюються у фіктивному підприємництві, підробці документів та ухиленні від сплати податків.