Львівська школа східних мов та бойових мистецтв набирає учнів

19:14, 15 серпня 2016

Карате та японська мова з першого класу, турецька або китайська з п’ятого ― такі новації запроваджують у новій школі східних мов та бойових мистецтв, що на вулиці Шухевича у Львові. У колишній російськомовній школі №35 експеримент триватиме 12 років. Якщо він виявиться вдалим, то зміни залишаться назавжди. Зараз школа активно набирає учнів.

Пан Тарас ― батько двох першокласників, які цього вересня підуть у нову школу. Він прийшов написати заяву, щоб встигнути до кінця прийому документів ― 21 серпня. Віддає синів саме сюди, бо сам є кандидатом у майстри спорту і знає: фізична підготовка дітям не зашкодить.

«Діти зараз малорухомі, усі заняття в них пов’язані більше з IT-технологіями, більше цікавляться іграми, які їх не розвивають», ― каже Тарас Погребняк.

Це перша школа в Україні, де вивчатимуть східні мови та бойові мистецтва. Зараз тут готуються до приходу новачків. Заступниця директора Наталія Куманська розповідає: «Найближчим часом ми закінчимо облаштовувати хімічний кабінет та комп’ютерний клас. Уже провели Wi-Fi задля забезпечення учням доступу до Інтернету».

З першого класу діти займатимуться карате та джіу-джитсу чотири рази на тиждень, а з п’ятого до програми додають ще й щоденні уроки айкідо йосікан. Хлопчики й дівчатка тренуватимуться разом. Вони працюватимуть більше, ніж на звичайних уроках фізкультури. У результаті успішні випускники матимуть чорний пояс із двох видів спорту.

«Перш за все робитимемо акцент на першому класі, тобто розвиватимемо учнів із самого початку. Не залишимо поза увагою і старші класи. Навантаження збільшуватимемо поступово, згідно зі специфікою викладання бойових дисциплін у шкільній програмі», ― ділиться вчитель айкідо Віктор Тацинець.

Цьогоріч набір проведуть у перші, п’яті та дев’яті класи. Першокласники вчитимуть англійську та японську мови, а з п’ятого класу ― ще й турецьку, китайську або корейську.

Директор школи Олександр Козловський розуміє, що країні в майбутньому потрібні талановиті дипломати, хороші науковці, офіцери в українській армії. Вони повинні володіти декількома мовами, швидко приймати рішення, бути добре підготованими як ментально, так і фізично.

Школа розрахована на 500 учнів, а минулого року в ній навчалося всього 140 дітей. Тому змінити профіль вирішили саме тут.

«Справа в тому, що на сьогоднішній день східні єдиноборства користуються великою зацікавленістю як у дорослих, так і в дітей. Ми вважаємо, що перекладачі зі східних мов також є дуже актуальними», ― говорить в.о. начальника управління освіти Зоряна Довганик.

Засновники школи очікують: їхні випускники матимуть достатньо знань та навичок, щоби продовжити навчання у військових вишах або на кафедрах сходознавства.