Незважаючи на те, що деякі львівські дільниці мають обслуговувати по 3,5-4 тис. виборців, після переформування дільничних виборчих комісій Львівською міською виборчою комісією так і не було створено жодної ДВК з 24 членів. Про це 28 жовтня на прес-конференції повідомив керівник моніторингово-аналітичної групи «Цифра» Назар Бойко.
Як зазначив Бойко, після рішення Львівського апеляційного адміністративного суду, ТВК міста Львова повинна була не просто доукомплектувати, а переформувати дільничні виборчі комісії.
«Що ж було зроблено? Вчора на засіданні Львівської міської виборчої комісії ДВК було розпустили, але були знову сформовані переважно із тих самих людей, що входили до складу ДВК раніше. Склад був також доукомплектований представниками тих суб’єктів виборчого процесу, які мали найбільші претензії – Садового, РХП і «Свободи», - розповів він.
Водночас Бойко повідомив, що за наявною у нього інформацією, після переформування 123 ДВК налічують від 20 до 22 членів, але немає жодної, що мала би максимальний передбачений законом кількісний склад – 24 члени.
«Це важливо, бо деякі з ДВК будуть оперувати списками виборців, в яких налічується більше 3 тисяч осіб. Згідно з законом, така виборча дільниця є великою. Є дільниці, що мають 3-3,5 тис виборців, а є й такі, що мають 4 тис. Чому ж не доукомплектувати комісії до 24 членів?», - зазначив він.
Також Назар Бойко повідомив, що до складу переформованих ДВК знову були включені представники ВО «Батьківщина», і наразі не відомо, чи будуть їх згодом відкликати, а чи вони будуть далі працювати навіть у тому випадку, якщо «Батьківщину» знімуть з виборчого процесу.
Водночас також присутня на прес-конференції виконавчий директор ЛОГО Комітет виборців України Оскана Дащаківська, коментуючи слова голови Львівської міської виборчої комісії Ігоря Сліпецького про те, що закон про вибори не передбачає паритету політичних сил при формуванні ДВК, наголосила, що згідно із законом усі суб’єкти виборчого процесу мають рівне право бути обраними, і якраз це право порушується відсутністю паритету.
«Ми можемо говорити, що передбачено право рівності суб’єктів виборчого процесу щодо можливості реалізації своїх виборчих прав – у тому числі і права бути обраним. В такий спосіб це право було порушене, бо не всі подання були розглянуті», - сказала Дащаківська.
Як інформував ZAXID.NET , на зазначеній прес-конференції Оксана Дащаківська розповіла також про те, що голови ДВК у Львові не можуть отримати від членів своїх комісій інформації щодо того, які політичні партії вони представляють.