Львівська влада відсудила сім гуртожитків

18:16, 30 березня 2009

"Є сім гуртожитків, щодо яких суди визначився, що їх приватизація була незаконною. Щоправда, не всі ще рішення вступили в силу. Це три гуртожитки ТзОВ "Львівавтокомплектація", колишнього "Львівського автобусного заводу", гуртожиток по вул. Котика, 4 колишньої Автобази № 1, два гуртожитки "Мехсклозавод", і гуртожиток на вул. Грунтовій, 5, де Фонд державного майна відстояв свою позицію щодо того, що гуртожитки за цією адресою є державною власністю", - прокоментував 30 березня ZAXID.NET начальник відділу корпоративних спорів Львівської облдержадміністрації, голова комісії з питань вирішення проблем мешканців гуртожитків Львівської обласної ради Володимир Машевський за підсумками круглого столу "Гуртожитки: вихід є?!".

Він додав: "Я думаю, це серйозний прецедент. Він базується на позиції усіх державних органів, які мають до цього відношення. Я думаю, що таке ж рішення було прийняте, якщо б і інші гуртожитки пройшли цю процедуру. Проте оскільки судова процедура затяжна, і не всі мешканці гуртожитків готові з позовом звернутися в суд, то ми звернулися до Кабінету міністрів з проханням ініціювати на рівні органів управління державним майном таку процедуру щодо всіх гуртожитків, і знайти варіант, в якій формі можна повернути їх у державну власність".

За його словами, є три різні типи випадків, які потребують напрацювання відповідних процедур. "Перший варіант, коли власники не визначилися, які наслідки для них матиме виведення гуртожитків із статутів їх акціонерних товариств. Органи приватизації мають звертатися в суд про повернення гуртожитків у державну власність, а теперішні власники мають отримати якісні юридично-правові роз’яснення щодо змін у статутах. Другий варіант, коли власники готові передати гуртожиток, але справа гальмується через потребу зробити певні фінансові витрати. Передачі - затратний механізм і для того, хто передає, і для того, хто приймає. Вони мусять покращити техніко-експлуатаційні характеристики. Тут слід напрацювати певні пропозиції. І третій варіант, коли гуртожитки уже перепродані. Повернути їх набагато складніше. У таких випадках органи місцевого самоврядування мають шукати способи домовитися з власниками, напрацьовувати вихід з ситуації".

В.Машевський додав, що передав народному депутатові Сергію Василенку, члену урядової міжвідомчої групи з питань розв’язання проблем мешканців гуртожитків, який брав участь у круглому столі, дві пропозиції. "Існує діюче Примірне положення "Про гуртожитки", затверджене Кабінетом Міністрів у 1986 році. Оскільки більшість передбачених ним норм уже не актуальні, а в тих чи інших ситуаціях, що стосуються набуття певних житлових прав, суди мають право користуватися цим нормативним актом, то є проблема. Ми запропонували уряду скасувати це положення на підставі набуття чинності з 1 січня цього року закону "Про забезпечення і реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків". І напрацьовувати уже на його реалізацію відповідні нормативні акти", - повідомив В.Машевський.

Крім цього В.Машевський вважає, що "вкрай необхідно вирішити питання поведінки у справі гуртожитків міністерств і відомств. Вони є органами управління державним майном. Вони не мають із балансоутримувачами гуртожитків договорів, і не володіють інформацією, яку відповідальність несуть ці балансоутримувачі. Ми запропонували, щоб ця робота розпочалася. Це стосується і справ, де балансоутримувачі є приватні".

В.Машевський резюмував: "Якщо ці два питання будуть вирішені, можна буде рухатися далі".