Львівська залізниця закрила дитячу поліклініку на Левандівці

18:09, 31 січня 2017

У вівторок, 31 січня, Львівська залізниця закрила дитяче поліклінічне відділення №2 клінічної лікарні Львівської залізниці на вул. Роксоляни, 33-а. Уже з 1 лютого дітей мікрорайону Левандівка обслуговуватимуть у 3-й міській поліклініці (раніше Дорожня поліклініка, – ред.) на вул. Повітряній, 99. Про це ZAXID.NET повідомила головна лікарка клінічної лікарні Львівської залізниці Ольга Палій.

«Ми передали дитяче населення в обслуговування Дорожньої поліклініки. Ще сьогодні ми приймали діток в нашому відділенні, а вже з 1 лютого їх прийматимуть на Повітряній, 99. Там для діток виділили фактично цілий поверх і місця цілком вистачає, – зазначила Ольга Палій. – А дітей залізничників ми обслуговуватимемо в нашому іншому відділенні на вул. Судовій»

За словами головної лікарки, при закритті поліклініки не звільнили жодного її працівника.

«Частину фахівців, які нам потрібні на Судовій, ми забрали туди. А всіх інших – це 41 ставка – ми перевели у 3-у міську поліклініку на Повітряній, 99. Їм були потрібні всі ці працівники, аби надавати послуги дітям Левандівки», – додала Ольга Палій.

Таким чином зарплату медикам, які тепер обслуговуватимуть дітей мікрорайону Левандівка виплачуватимуть з міського бюджету Львова.

Як повідомляв ZAXID.NET, у жовтні минулого року проти закриття поліклініки на вул. Роксоляни, 33-а протестували мешканці мікрорайону. Також до Львівської залізниці зверталась Львівська міська рада з проханням не закривати це відділення, проте водночас у міськраді пообіцяли в разі відмови «забезпечити усіх пацієнтів необхідними медичними послугами, а медичних працівників – роботою у комунальних медичних установах міста в об’ємі, необхідному для надання належної допомоги дитячому населенню мікрорайону Левандівка».

Нагадаємо, у Львівській залізниці закриття поліклініки вважають «найбільш логічним рішенням у ситуації, що склалась». Адже лікарям закладу доводилось обслуговувати всіх дітей Левандівки. Водночас поліклініка перестала отримувати державні субвенції, відколи підприємство «Укрзалізниця» зареєстрували як публічне акціонерне товариство. Таким чином залізниця просто відмовилась за свій кошт надавати медпослуги дітям мікрорайону Левандівка і перевела їх в обслуговування міської системи охорони здоров’я.