Тернопільська міська рада повідомляє, що інформація, розміщена на сайті Львівської залізниці під назвою "Через заборгованість місцевих адміністрацій можуть постраждати інтереси пересічних громадян”, не відповідає дійсності, а факти, відображені у даній статті, є необґрунтованими і носять залякуючий характер щодо громади міста. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба мерії Тернополя.
"У той же час вважаємо за необхідне надати вичерпну інформацію з цього приводу, підтверджуючи її відповідними цифрами.
Видатки на компенсацію пільгового проїзду окремим категоріям громадян, що передбачені в бюджеті міста на 2007 рік і проводились за рахунок субвенції з державного бюджету, були доведені в сумі 9 495,3 тис грн, або 61,4 % до фактичної потреби, що складає 15 472,5 тис. грн.
Для відшкодування пільг по залізничному транспорті міська рада затвердила у бюджеті міста 2 млн грн, або 73,1 % до потреби.
Звинувачення міської ради щодо зменшення річної суми компенсаційних виплат на пільговий проїзд окремим категоріям громадян залізничним транспортом на 100,0 тис. грн є безпідставним, оскільки з червня 2007 року були відмінені 3 пари приміських поїздів, а саме "Тернопіль-Підволочиськ", "Тернопіль-Скалат", "Тернопіль-Збараж".
Аналогічні перерахунки були проведені і по автомобільному транспорту на 484,3 тис. грн у зв’язку зі скороченням кількості соціальних маршрутів.
Щодо надходження субвенції з Державного бюджету для компенсації пільгового проїзду окремим категоріям громадян, то на 01.01.07 р. виникла заборгованість в сумі 2 384,5 грн, у т.ч. по залізничному транспорті - 248,3 тис. грн.
Одержувачам субвенції не можемо надати жодних гарантій щодо сум та термінів її надходження, адже відповідно до ст. 7 Бюджетного кодексу, Державний бюджет України та місцеві бюджети є самостійними і органи місцевого самоврядування не несуть відповідальності за бюджетні зобов’язання держави.
Міська рада зверталась до КМУ, МФУ, Тернопільської ОДА з відповідними клопотаннями про погашення існуючої заборгованості та врегулювання порядку своєчасного надходження коштів за надані пільги, проте відповіді досі не отримано.
Кошти, що надходять з Державного бюджету, перераховуються головним розпорядникам своєчасно і пропорційно до існуючої заборгованості.
У 2007 році залізничним транспортом виконано транспортних робіт по пільговому перевезенню пасажирів на 1 900 тис. грн, які відшкодовані повністю. Крім цього, погашено борги минулих років в сумі 94,4 тис. грн.
На 1 січня 2008 року заборгованість по компенсації за пільговий проїзд громадян становить 1 448,8 тис. грн, або 15,5% до наданих послуг, у т.ч. по автомобільному транспорту - 421,5 тис. грн, або 17,5%, електротранспорту - 903,4 тис. грн, або 17,4%, та залізничному транспорту - 153,9 тис. грн, що становить 8,1% послуг.
Зазначені дані засвідчують, що найменший відсоток некомпенсованих коштів є саме по залізничному транспорті.
Щодо пільгового перевезення студентів, то це питання не належить до компетенції міської ради.
Таким чином, критика на адресу міської ради є безпідставною і носить економічно необґрунтований характер. Не виключено, що у такий спосіб керівництво Львівської залізниці шукає можливість перекласти вину на когось іншого за свою господарську діяльність у попередньому році та відвернути увагу громадськості від можливих інших змін у розкладі руху поїздів", - йдеться у повідомлені.
Нагадаємо, що Львівська залізниця 25 грудня 2007 року розповсюдила інформацію у якій попередила громадськість та ЗМІ про можливе скасування деяких електро- та дизель-поїздів у кількох областях Західної України. За даними залізниці, причиною такого рішення, як і раніше, є відсутність належної компенсації та постійна заборгованість обласних та міських адміністрацій за перевезення пасажирів-пільговиків. Унаслідок цього залізниця постійно зазнає серйозних збитків, тому рішення про можливе скасування потягів, на думку залізничників, є абсолютно обґрунтованим.
Особлива ситуація для Львівської залізниці склалася із Тернопільською міською радою. Та, рішенням своїм сесії від 29.11.2007 року, вирішила зменшити річну суму компенсаційних виплат на пільговий проїзд окремим категоріям громадян залізничним транспортом на 100 тисяч гривень. Львівська залізниця закликає Тернопільську міську раду переглянути своє рішення щодо зменшення суми компенсаційних виплат, в іншому випадку вона буде змушена також вдатися до відповідних кроків, тобто скасування деяких дизель- та електропоїздів. Таким чином, через безвідповідальну "економність" постраждають пересічні громадяни.