Львівська залізниця знову потерпає

10:57, 1 жовтня 2008

Лише за дві декади вересня 13 промислових підприємств неефективно використовували вагони для вантажних операцій на під’їзних коліях. Серед причин такого поводження з вагонами насамперед виконання вимог митного законодавства, поломки вантажних механізмів та відсутність локомотива підприємства. Такі неузгодженості в діях підприємців суттєво збільшують час простою вагонів та негативно впливають на роботу залізниці, повідомили ZAXID.NET в прес-центрі ДТГО "Львівська залізниця".

Зокрема, серед підприємств, які неефективно використовують вантажні вагони, опинилося ТзОВ "Логістичний центр Пакобо", яке мало в користуванні 361 вагон (середній час користування вагоном склав 24,5 годин з причини тривалого оформлення перевізних документів на митниці, відсутності фінансових гарантій та розходжень даних у перевізних документах з фактом), ВАТ "Березовицький комбінат будіндустрія", яке послуговувалося 66 вагонами із будматеріалами (простій на під’їзних коліях в середньому по 25,53 годин через поломку вивантажувальних механізмів), ТзОВ "Меркурій Холдінг груп" - 58 вагонів, середній час простою яких склав 30,9 години (причина - очікування локомотива підприємства).

Простоюють і вагони з зерновими вантажами. Так, на станції Гусятин вагони, орендовані Селянським фермерським науково-виробничим господарством простояли на під’їзній колії, в середньому, близько 80 годин. Ще 42 незаплановані години чекали вагони з зерновим вантажем ТзОВ "Зернопереробка" на станції Хоростків. 18 вагонів з зерновими простояли на станції Микулинці зайвих 57 годин, а вантажам ПАП "Агропродсервіс" довелося чекати понад 90 годин понад норму.

Неефективно використовують вантажні вагони навіть такі великі підприємства як "Лукойл Україна", які змусили 22 вагони зі світлими нафтопродуктами стояти на під’їзній колії зайвих 30,5 годин. Причиною цього простою стало очікування документів з розмитнення вантажу.

Залізничники звертаються до усіх підприємців, які послуговуються вантажними вагонами, з проханням оптимізувати свою роботу та забезпечити стабільний і безперебійний рух вантажів, адже простої вантажних вагонів наносять збитки і підприємцям, і залізничникам.