Дочірнє підприємство «Бондарівка» ЛКП «Зелений Львів» отримало ліцензію від Міністерства екології на переробку ртутних відходів. За словами начальника управління екології Львівської міськради Андрія Галушки, ця ліцензія є безтерміновою, а львівське підприємство є першим в Україні, яке здійснює замкнутий цикл переробки ртутних ламп.
«Наше підприємство єдине в Україні, яке має замкнутий цикл переробки ртутних ламп, включаючи також вилучення люмінофору з лампи. Повний цикл включає розкомплектацію ламп на складові: люмінофор, скло, алюміній, ртуть. Усі ці компоненти можуть використовуватися повторно. В Україні є підприємства, які надають схожі послуги, але у цих підприємств немає етапу вилучення ртуті з люмінофору, - прокоментував ZAXID.NET Андрій Галушка. - Ліцензія дозволяє нам співпрацювати з юридичними особами та надавати послуги з переробки ламп не лише львів'янам, а й усій Західній Україні».
Ліцензію ЛКП отримало 20 жовтня і, за словами Андрія Галушки, наразі підприємство уже веде перемовини з кількома компаніями, які хочуть укласти договори по переробці відходів.
ЛКП «Зелений Львів» може переробляти три види відходів: ртутні лампи трубчасті, компактні та ртутні термометри. Для цього торік ДП «Бондарівка» за грантові кошти ЄС купило шведську лінію по переробці відходів, вартістю 720 тис. євро. Потужність лінії – 200 кг/год, тобто близько 500 трубчастих або 800 компактних люмінесцентних ламп за годину. Розташована ця установка на промисловій зоні ТЕЦ-2, що на вул. Пластовій, 125.
На початку року у січні працівники «Зеленого Львова» розпочали безкоштовний збір відпрацьованих ртутних ламп у мешканців міста. Їх збирає спеціальний еко-бус, який курсує за графіком. За словами Андрія Галушки, наразі зібрали уже 7,5 тис. відпрацьованих ртутних ламп.