ЛКП «Збиранка» не має ліміту на прийом та захоронення твердих побутових відходів. Про це 31 травня на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради повідомив начальник управління житлового господарства міськради Юрій Голець.
За словами Юрія Гольця, головний санітарний лікар області рекомендує провести заходи щодо закриття і рекультивації сміттєзвалища.
Відтак, виконавчий комітет затвердив перелік заходів щодо закриття та рекультивації міського полігону твердих побутових відходів. Він передбачає проведення екологічної експертизи та отримання висновків і рекомендацій для складання технічного завдання на виготовлення проекту рекультивації міського полігону твердих побутових відходів – до липня 2011 року, проведення процедури закупівлі, акцепту і укладання угоди на виконання робіт з розробки комплексного проекту рекультивації міського полігону твердих побутових відходів – до вересня 2011 року, виготовлення та погодження проектно-кошторисної документації комплексного проекту рекультивації міського полігону твердих побутових відходів – до серпня 2012 року.
Також перелік заходів передбачає проведення процедури закупівлі, акцепту і укладання угоди на виконання робіт з поетапного закриття, включаючи біологічну рекультивацію міського сміттєзвалища (з визначенням дати його закриття) – до листопада 2012 року. Завершення всіх заходів із закриття і рекультивації сміттєзвалища заплановане у грудні 2018 року.
Як інформував ZAXID.NET , ЛКП «Збиранка», за інформацією Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області, у І кварталі 2011 року розмістило на 46,5 тис. м куб або 13,7% відходів більше, ніж у І кварталі 2010 року.
Держуправління інформує, що для зниження негативного впливу міського полігону твердих побутових відходів на довкілля, ЛКП «Збиранка» у 2010 році завершило будівництво станції очистки інфільтрату. На це було витрачено 500 тис. грн. з міського бюджету Львова. Також торік були проведені дослідження впливу міського полігону ТВП на довкілля та на прилеглих до нього територіях.
Також на початку 2011 року у ТзОВ«Гафса», яке проводить дегазацію Грибовицького сміттєзвалища, заявили, що уже не дають гарантії на функціонування полігону побутових відходів на найближчі 4 роки. Серед причини – невиконання вимог щодо повної зміни технічної політики, розширення матеріально-технічної бази і ряду інженерно-технічних питань.
Зазначимо, ЛКП «Збиранка» належить до 100 найбільших забруднювачів навколишнього середовища в Україні.