У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі днями прооперували двох 15-річних підлітків – дівчину з Харкова і хлопця з Тернополя, у яких був однаковий діагноз: лійкоподібна деформація грудної клітки. Під час операції анестезіологи застосували новітні методи знеболення, без наркотиків. Пацієнти на п’ятий день після операції пішли додому.
Як повідомив ZAXID.NET завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького, дитячий хірург Андрій Кузик, лійкоподібна деформація грудної клітки – це заглиблення грудної клітки всередину. Це вроджена вада, що знижує фізичну активність дітей, у них часто виникають ГРЗ, зменшується дихальна ємність легень. Діти від цього страждають як фізично, так і естетично.
«Під час операції під лапароскопічним контролем ми ставимо коригуючу металеву пластину під деформацію, робимо поворот на 180 градусів і вона вирівнює деформовану ділянку. З цією пластиною дитина ходить три роки, а потім її видаляють», – каже Андрій Кузик.
Грудна клітка підлітка після операції
Такі операції у Центрі дітям робили і раніше. Але під час оперативного втручання 15-річним підліткам застосували новий метод знеболення, без наркотитичних речовин.
Завідувач відділення інтенсивної терапії і реанімації Центру Роман Собко повідомив, що новий метод знеболення у лікарні почали використовувати лише недавно, приблизно місяць тому.
«Операція, яку проводили 15-річним підліткам, є доволі травматична, болюча і мала би вимагати глибокого наркозу з введенням достатньо великої кількості наркотичних середників і післяопераційного знеболення. Завдяки новому методу анестезії ми не вводимо наркотичних анальгетиків і обходимося лише місцевими анальгетиками, перевагами яких є адекватне знеболення, рання активізація після оперативного втручання, зменшення потреби в наркотичних анальгетиках. Обох підлітків на п’ятий день після операції виписали додому», – каже Роман Собко.