Цьогоріч весна буде ранньою. Принаймні це своїм дзвінким свистом напророчили дві львівські бабачихи. Крім того тваринки не побачили своєї тіні. А це теж натяк на значне потепління вже за шість тижнів. Середньодобова температура мала б піднятись до +10.
Закликання весни традиційно провели у Львівському еколого-натуралістичному центрі. Це вже 10 ювілейна церемонія.
«Завжди було цікаво побачити цього бабака, про якого вся Україна кожного року говорить», – пояснила львів’янка Мар'яна.
На театралізований День бабака запрошують щороку, коли тваринки-свистуни прокидаються після зимової сплячки. Знаки пухнастих синоптиків розшифровують екологи. Кажуть, активний свист –однозначно до раннього потепління. Тим паче через похмурий день бабачихи-сестички не побачили своєї тіні і не заховались у нору.
«Можна сказати, що нас чекає рання весна. Тобто через 6 тижнів однозначно прийде тепло», – пояснив директор Дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.
Із клітки дістали тільки одну бабачиху Марусю. Їй це не сподобалося.
«За літо вони привикають і стають ручні. З рук їжу беруть. Але за зиму умовні рефлекси притухають і вони проявляють агресію», – пояснив завідувач зоотваринницького відділу Віктор Червоний.
У Львові пухнасті синоптики на Стрітення віщують погоду вже 10 років поспіль. За цей час, кажуть екологи, бабаки помилились лише двічі.
«За нашими підрахунками, 8 разів із 10 вони сказали правду. В американців 50 на 50. Наші гарніший прогноз дають, хоча інколи він відрізняється від харківських бабаків», – із гордістю повідомив директор Дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.
Що весна не за горами своєю поведінкою демонструють упродовж трьох тижнів і інші тварини еколого-натуралістичного центру. Зокрема, павичі та фазани.
«От павичі вже перелиняли і самець виглядає по-весняному. Хвіст у нього відріс. Мало того, два дні перед цим він розпускав хвоста. Таке враження, що вже кінець березня-кінець квітня», – кажуть екологи.