Львівські борці — призери чемпіонату світу серед кадетів

19:50, 22 вересня 2017

Одразу три представники Львівщини з вільної боротьби завоювали нагороди світового чемпіонату світу серед кадетів. Срібло з Греції привезла Марія Томищ. Оксана Чудик та Данило Стасюк здобули бронзові нагороди.

Чемпіонат світу серед кадетів – подія неабияка. Змагання відбувалися у тому ж залі, що й Олімпійські ігри 2004 року. Оксана Чудик їхала до Еллади лише за перемогою, та вже перший поєдинок проти американки виявився найважчим.

«Я хотіла бути в фіналі, могла виграти в американки, але вийшло так, що я програла, не допрацювала, програвала. В кінці пройшла в ноги і сама на себе впала», – розповідає бронзова призерка чемпінату світу серед кадетів Оксана Чудик.

Найпалкіший вболівальник у Оксани її бабця. Марія Василівна - свідок всіх злетів та падінь внучки, одразу відчула, що щось не так.

«В неї психіка чомусь так спрацювала, що страх її обрав. Лиш вона побачила ту американку, одразу побіліла. Ми дивилися в інтернеті не ті рухи, я вже знаю захвати як вона робить – це зовсім не ті рухи», – каже бабця Оксани Чудик Марія.

Та після поразки українка швидко оговталась. Наступну суперницю поборола на «туше» 6-0. А в поєдинку за бронзу наша борчиня була сильнішою за білоруску. А от чемпіонка Європи серед кадетів Романа Вовчак у Афінах, на жаль, лише восьма.

«Могли б виграти і стати чемпіонками, це ще треба працювати багато, щоб досягти такого», – додає чемпіонка Європи серед кадетів Романа Вовчак.

40% кадетської чоловічої збірної - це львів'яни. Данило Стасюк на чемпіонаті світу боровся із дорослішими за себе суперниками і був на шляху до золота. На перепоні став росіянин.

«Він на рік молодший. 2000 роки були, а він 2001, на рік вони трохи старші – це грає велику різницю в такому віці», – каже тренер Данила Стасюка Віктор Глібенко.

А от бронзової медалі Данило уже з рук не випустив, поборовши узбека 6-4. За словами борця мить перемоги це лише вершина айсбергу.

«Вівторок, середа, п’ятниця два тренування, понеділок, субота одне в 6 ранку встаємо на зарядку. Головне не ціль, а шлях. І от коли ти готуєшся – це дуже тяжко», – розповів бронзовий призер чемпіонату світу серед кадетів Данило Стасюк.

Головна мета для юних львівських борців на сьогодні – це олімпійські ігри серед кадетів, які відбудуться наступного року. Аби туди потрапити треба, пройти відбір на чемпіонаті Європи, який відбудеться у Києві.