Ділянку на вулиці Під Голоском у Львові площею 0,07 га львівські депутати на останній сесії міськради погодилися безоплатно передати під приватну забудову фізичній особі. Однак за земельним законодавством вільні ділянки місто мусить виставляти на аукціон.
Для огляду дискусійних територій на місце виїхали представники виконавчих органів Львівської міськради. «Земельний кодекс України чітко визначає, що надання вільних земельних ділянок здійснюється в конкурсний спосіб. Тобто оскільки не було дотримано конкурсного способу, така земельна ділянка не може бути надана в позаконкурсний спосіб», – прокоментував заступник начальника юридичного управління Львівської міськради Дмитро Пецій.
Та міські обранці до таких аргументів не дослухаються. Зокрема, ухвалу на сесію готував депутат-свободівець Руслан Валько. Зважаючи на порушення, міський голова Андрій Садовий ухвалу заветував, і тепер її скерували на повторний розгляд.
Зводити приватний будинок на зазначеній ділянці неможливо, стверджують в управлінні природних ресурсів. Район під Голоском за генпланом невдовзі має стати сучасним житловим масивом з багатоповерхівками.
«Якщо там буде, як ми плануємо, запроектована багатоповерхова забудова, ця індивідуальна ділянка заважатиме розвитку цієї території. Інтереси громади не можна підпорядковувати інтересам однієї особи», – зазначив начальник міського управління природних ресурсів Сергій Коровайник.
Ще одну ухвалу з порушеннями міські обранці проголосували стосовно території на вулиці Лукашевича, яка зараз є в користуванні садівничо-городнього кооперативу «Червона Калина». Депутати погодились передати йому 50 га землі під індивідуальне житлове будівництво. Цю ухвалу мерові також довелося ветувати, аби не порушувати законодавства.
Адже, за словами юристів міськради, житлове будівництво не передбачено у статутній діяльності городнього кооперативу.
«До того ж у цьому випадку звернулися не громадяни, а садово-городній кооператив, що є порушенням. І вже тільки тому це звернення можна було не розглядати. Крім цього, кооператив навіть не подав переліку людей, які зараз користуються ділянками. Насправді потребує розслідування питання фактичної наявності тих людей, їхньої волі щодо цієї землі і тих цілей, що були зазначені в цій заяві», – наголосив Дмитро Пецій.
Зараз заветовані ухвали опрацьовують фахівці юридичного управління Львівської міськради. Їх готуватимуть для повторного розгляду на сесії. А ділянки, які, за законом, належать до реалізації на конкурсних засадах, готуватимуть для продажу на аукціоні.