Львівські депутати не захотіли створити управління ІТ-технологій

18:45, 7 лютого 2013

Під час розгляду питання щодо змін до структури виконавчих органів Львівської міської ради міський голова пропонував утворити управління розвитку ІТ-технологій, утім депутати не підтримали дане питання.

«У мене складається враження, що управління ІТ появилося,  щоб просто був привід сказати: «Ми займаємся ІТ-технологіями». І правильно сказав Стецьків, що ІТ-технології розвинулись у нас саме тому, що влада у них не втручалася. Бо якщо управління ІТ-технологій віднести до апарату виконкому, то це буде структура, яка буде обслуговувати Львівську міську раду і не більше», - висловив думку депутат міської ради Юрій Кужелюк.

На його думку, «якщо віднести його (управління розвитку ІТ-технологій, - ред.) до напрямку розвитку міста, то в її функції автоматично має входити робота з усіма інформаційними технологіями, що є в місті».

«Але програмісти - це люди, які досить часто навіть на роботу не ходять, бо працюють вдома. І от що почне робити це управління? Уявіть собі: скликає воно всіх представників інформаційних технологій на нараду, буде розказувати, як треба програми писати. Потім може створити комісію,  яка буде ходити перевіряти, яке в айтішників програмне забезпечення: чи ліцензоване, а чи комп’ютер не контрафактний… Тому треба добре думати, чи воно нам треба», - підсумував депутат.

Нагадаємо, сьогодні депутати міської ради на сесії прийняли ухвалу про зміну структури виконавчих органів Львівської міської ради. Проте прийняли не ту ухвалу, яку пропонував мер, а ту, яку погодили на комісіях. Зокрема, депутати не погодились створити юридичний департамент, сумістили в одну посади першого заступника мера та секретаря ради, перетворили на управління департамент "Адміністрація міського голови", а також внесли низку інших змін. Також депутати не захотіли створювати окремих управлінь туризму і ІТ. Останнє, зі слів мера, мало б зайнятися впровадженням електронного врядування у мерії.Тим часом, начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич каже, що ухвала про структуру мерії, за яку сьогодні проголосували депутати не відповідає ЗУ «Про місцеве самоврядування» та рішенню Конституційного суду України.

Нагадаємо, депутати Львівської міської ради перенесли розгляд ухвали про виконавчий комітет міськради.