Сесія Львівської міської ради ухвалила винесений виконкомом міської ради бюджет Львова 2009 року. Витратна частина бюджету становить 1,834 млрд грн, а дохідна частина - 1, 830 млрд грн. Порівняно із 2008 роком ріст доходів бюджету становить 49,2%. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Основними принципами бюджету стало активна підтримка соціальної сфери, збільшення коштів на інфраструктурні об’єкти та скорочення видатків на органи управління. Зокрема, скорочення видатків на органи управління відбуватиметься в розмірі 5,9 млн грн, а скорочення апарату органів управління Львівської міської ради - на 86 чоловік.
Сесія проголосувала лише за загальний фонд. Бюджет розвитку буде винесено на сесію до 1 березня 2009 року. Загальний фонд наповнюється, в основному, за рахунок податку на заробітну платню, натомість бюджет розвитку - це власні надходження міста, тобто кошти від продажу землі, майна, від запозичень.
"Наступних 2-3 тижні буде дискусія, який відсоток має бути від запозичень. В такі критичні роки більше треба працювати із запозиченнями, бо коли є можливість брати кошти під низькі відсотки, необхідно цим користатися. Зокрема, таку пропозицію ми маємо від Європейського банку реконструкції та розвитку. Нам може бути виділено кредитну лінію до 100 млн євро цього року. Але фізично освоїти ми зможемо приблизно 50 млн євро. Тому є задача перед виконавчими органами - підтримувати темпи, які були взяті в 2008 році. Адже в часи кризи в першу чергу кошти потрібно вкладати в реконструкцію доріг, в інженерію. Потім ці кошти повертаються податками до бюджету. І місто може виплачувати заробітну платню освітянам та медикам", - зауважив міський голова Львова Андрій Садовий.
Також згідно з бюджетом передбачено збільшення видатків на освіту до 424 млн грн, на охорону здоров’я до 282 млн грн, на культуру до 45,8 млн грн, на соціальний захист та соціальне забезпечення до 22, 7 млн грн. На благоустрій міста планується виділити майже 80 млн грн.
Серед ряду заходів також передбачено такі пріоритетні напрямки як фінансування альтернативних видів палива та заходів щодо енергозбереження.
Однією із статей бюджету щодо антикризових заходів буде створення стабілізаційного фонду в розмірі 15 млн грн в спеціально фонді та 5 млн грн в загальному фонді.
Також до бюджету надійдуть субвенції з Державного бюджету України на 2009 рік на соціальний захист населення в розмірі 326 млн грн.