Львівські депутати таки прийняли бюджет міста. О 23.00

09:00, 13 січня 2009

Учора, 12 січня, відбулося засідання сесії Львівської міської ради, на якому було прийнято міський бюджет Львова на 2009 рік. Розгляд проекту міського бюджету тривав майже 7 годин і затягнувся з 16.00 до 23.00.

Обговорення проекту міського бюджету на 2009 рік, який викликав багато суперечок між представниками виконавчих органів Львівської міської ради та депутатського корпусу, тривало кілька годин. Зокрема, депутати відмовлялися голосувати за спеціальний фонд бюджету, який вони мають прийняти до 1 березня. "Ми домовлялися, що голосуватимемо лише за загальний фонд бюджету. До того ж, частини цифр, які зараз подані у проекті спецфонду міського бюджету, раніше тут не було, вони з’явилися у документі лише у суботу. У п’ятницю тут фігурувала сума 273 млн грн, а у суботу вже понад 500 млн грн", - наголосив голова фракції УНП Юрій Кужелюк.

Однак депутатам таки вдалося прийняти проект бюджету за основу, за це проголосувало 50 депутатів. Після цього на розгляд депутатського корпусу було винесено пропозиції до цієї ухвали, розроблені бюджетною депутатською комісією, зокрема, встановити найвищу межу розміру премій для працівників виконавчих органів міської ради - 50% від посадового окладу, а також вилучити зі спецфонду дохідну та видаткову частини, окрім боргових зобов’язань. Однак з’явилася ще одна проблема: перший заступник міського голови Львова Олег Синютка нагадав, що депутати обов’язково мусять проголосувати за спецфонд, адже там є і пункт про фінансування будівництва стадіону до Євро-2012. "Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, фінансування будівництва стадіону - це захищені статті бюджету. Ми мусимо за це проголосувати, адже у стабілізаційному фонді Державного бюджету 600 млн грн на наш стадіон передбачено. Ми теж маємо зробити відповідне рішення, ми не можемо ризикувати інтересами міста", - зазначив Олег Синютка. Отже, депутати не підтримали пропозицій бюджетної комісії, а після цього не прийняли і бюджет в цілому.

Дискусія довкола пропозицій бюджетної комісії та ініціативи Олега Синютки затягнулася до 21.00 і після чергової затяжної перерви у сесійному засіданні міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що голосування за бюджет у цілому відбулося з порушеннями, а, відтак, депутати мають 60 голосами проголосувати за повернення до розгляду цього питання. Це викликало обурення депутатів.

"Назвіть причини, як це ми голосували з порушеннями! Давайте тоді розпустимося "к чортовій матері" і підемо на вибори, якщо міська рада недієздатна", - заявив голова фракції ВО "Свобода" Василь Павлюк. Його ідею саморозпуску та перевиборів до міської ради підтримала і фракція ГП "Пора", однак до голосування за це рішення не дійшло - Олег Синютка нагадав депутатам про те, що Державний бюджет України на 2009 рік було прийнято 26 грудня та опубліковано 30 грудня 2008 року, а, відтак, вже фактично закінчився 14-денний термін, за який, згідно з чинним законодавством, місцеві ради після ВРУ мають прийняти свої бюджети.

Обговорення бюджету продовжилося. Було внесено кілька нових пропозицій, однак депутати зупинилися лише на окремих з них. Голова фракції "Наша Україна" Василь Трач запропонував підтримати пропозиції бюджетної комісії, а також до 1 лютого винести на розгляд сесії нову (згідно із затвердженими Львівською міською радою антикризовими заходами, скорочену) структуру та чисельність виконавчих органів, а, окрім того, 12 млн грн, які міська рада вирішила зекономити на утриманні та преміюванні виконавчих органів, витратити на водопостачання, ЖКГ, освіту, медицину та теплопостачання у місті.

Повернувшись до розгляду питання про міський бюджет 70 голосами депутати таки проголосували за пропозиції Василя Трача і за міський бюджет в цілому 68 голосами о 23.00.