Вчора, 10 липня, на пленарному засіданні Львівської міської ради 59 голосами було прийнято ухвалу «Про затвердження Програми утримання парків м. Львова на 2014-2017 роки».
Вона спрямована на забезпечення стабільної та сприятливої екологічної ситуації у місті, належних умов для короткочасного відпочинку населення, а також розвитку природно-заповідної справи, відновлення туристичної атракційності парків та збільшення площ природно-заповідного фонду міста, збереження, відтворення та належного догляду за об’єктами зеленого господарства, повідомила прес-служба міськради.
«До системи зелених насаджень міста належать міські насадження загального користування, міжквартальні насадження житлових районів, вулиць, парків, лісопарків, скверів, газони, квітники та інші. Основну їх частку складають парки та лісопарки міста. Загальна площа міських парків – 1137,55 га, у тому числі об’єктів природно-заповідного фонду – 632,95 га», — йдеться у повідомленні.
В ухваленій Програмі йдеться про такі парки і лісопарки як Стрийський, Снопківський, Скнилівський, Личаківський, Левандівський, Замарстинівський, «Залізна Вода», «Горіховий гай», «Високий Замок», «Піскові озера», «Боднарівка», «700-річчя Львова», «Озеро Левандівське», «Знесіння», Погулянка, Білогорща, парк ім. І. Франка, парк ім. Папи Римського Івана Павла ІІ, парк ім. І. Виговського, а також про Кортумову гору, Майорівку та Пагорб Слави.
На цих об’єктах пропонується провести очищення території від випадкового сміття, підмітати доріжки при середній засміченості, систематично очищати їх від снігу у зимовий період, посипати піском, вивозити сміття, розчищати насадження від порослі, очищати площі від сухостійних, хворих та аварійних дерев у міських умовах, провести поточний ремонт доріжок, очищення, доглядати за клумбами, садити квіткові рослини на клумбах, дерева і кущі, скошувати траву тощо.
Мета Програми — забезпечити комфортні умови проживання населення, підвищити якість утримання об’єктів благоустрою зеленого господарства, ефективності їх функціонування для задоволення потреб мешканців в міському середовищі відповідно до встановлених нормативів і стандартів.
Виконання Програми дасть змогу збільшити кількість та площі озеленених територій міста, охоплених якісним доглядом, забезпечити якісне надання послуг з санітарного очищення територій парків, а також послуг у рослинництві, забезпечити вчасний і кваліфікований догляд за надземною частиною дерев та чагарників (формувальне, санітарне і омолоджувальне обрізування крони дерев та догляд за чагарниками), відновити газони і квітники, зменшити загрозу падіння аварійних вітровальних і перестійного віку дерев та їх скелетних гілок на територіях парків, а також знизити рівень ураження дерев шкідниками та хворобами.