За словами завідувача урологічного відділення львівської міської дитячої лікарні Тараса Вівчарівського, востаннє дитину з такою патологією – екстрофія сечового міхура – оперували приблизно сім років тому. Загалом випадки таких паталогій на Львівщині трапляються не частіше одного разу на рік і оперативні втручання таким немовлятам досі проводили зазвичай за кордоном.
Екстрофія сечового міхура, як пояснюють лікарі, це відсутність передньої черевної стінки у місці розташування сечового міхура дитини, розщеплення сечового міхура, його шийки та уретри, розходження лонних кісток тазу, у цьому випадку – близько 3 см.
До складу операційної бригади, яка оперувала триденного хлопчика, увійшли урологи Тарас Вівчарівський, Роман Собечко та Людмила Рудоман, анестезіолог Роман Мокрий і медична сестра Ніна Лопушанська.
«Лікарями була проведена пластика сечового міхура з місцевих тканин, відновлено цілісність тазового кільця. Завдання полягало в тому, щоб звести таз, не ламаючи лонні кістки, і тим самим уникнути багатьох проблем зі здоров’ям у майбутньому – з ходьбою, прямою кишкою тощо. Тому таке оперативне втручання проводиться до 3-х днів від народження дитини», – йдеться у повідомленні лікарні.
Операція тривала близько чотирьох годин і була складною, адже триденній дитині вагою 2100 кг важко перенести такий великий об'єм оперативного втручання і загального знечулення. Нині дитина у реанімації новонароджених та недоношених дітей, вже самостійно дихає та харчується.