Львівські гірники обіцяють знову страйкувати, якщо їм не виплатять заборгованої зарплати

21:30, 11 червня 2015

Шахтарі «Львіввугілля» вимагають погасити заборгованість із зарплати за два місяці. Інакше з наступного тижня обіцяють страйки. Борг перед шахтарями лише за квітень сягає 57 млн грн.

ДП «Вугілля України» та приватна компанія «ДТЕК Енерго» упродовж півроку не можуть домовитися про вартість твердого палива та укласти контракт. ДТЕК у новій угоді просить прив'язати ціну на вугілля до тарифів на електроенергію, проти чого виступає «Вугілля України». Тим часом майже 200 тисяч тонн вугілля, за які гірники мали б отримати кошти, лежать на складах теплових електростанцій, передає «5 канал».

«В нас сьогодні заборгованість 50% за квітень місяць. Ми відвантажуємо вугілля ДП «Вугілля України». А ДП «Вугілля України» не отримує коштів у повному обсязі від «Західенерго», – зазначив голова профспілки шахти «Лісова» «Львівугілля» Володимир Залучивський.

Близько 30 гірників зустрілися з представниками ДТЕК та ДП «Вугілля». Компанії, між якими виникло непорозуміння, обіцяють дійти згоди лише за присутності представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Нова зустріч має відбутися найближчими днями.

«Умови, які пропонує компанія ДТЕК, приведуть до того, що шахтарям нічим буде платити заробітну плату, бо ціна набагато нижча від тієї, що є на ринку і по який купляє вугілля ЦЕНТР Енерго», – пояснив начальник відділу ДП «Вугілля України» Сергій Балик.

«По цьому контракту, якщо враховувати, який тариф сьогодні є, вона, звичайно, буде нижчою. Я хочу укласти контракт, який пов'язаний з тим тарифом, з тим рівнем платежів, які є в тепловій генерації. Якщо я споживач, а потім перепродаю електроенергію, яким чином я можу щось купувати, що мені не повертається у тій товарній продукції. Питання суто у прив'язці ціни до тарифу», – описав проблему комерційний директор «ДТЕК-Енерго» Віталій Бутенко.

Як повідомляв ZAXID.NET, щодо постійної заборгованості із зарплати та складного фінансового становища львівські шахтарі неодноразово зверталися до представників влади різних рівнів та влаштовували акції протесту в Червонограді, Сокалі, Львові та Києві, але ситуація так і не покращилася.