Львівські художники оприлюднили проект перезавантаження Криворівні

16:05, 3 серпня 2016

«Клуб українських митців» запропонував проект «Криворівня – українські Афіни», за яким у гуцульському селі мають створити туристично-мистецьку стежку.

На берегах Чорного Черемоша, на Івано-Франківщині, існує невеличке село Криворівня. Може, було б, як і всі інші, але наприкінці ХІХ століття його облюбував український творчий бомонд. Там відпочивали і творили Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський, Михайло Коцюбинський, а півстоліття потому туди приїхали кіношники – Параджанов, Миколайчук, Іллєнко і зняли найвідоміше у світі українське кіно «Тіні забутих предків».

Тепер львівські художники, члени «Клубу українських митців», надумали перезавантажити колишню велич Криворівні.

«Ми будемо робити звернення до президента. І презентуємо проект створення такої великої стежки, на якій траплялися місця, пов'язані із Грушевським, Франком, Лесею Українкою, Коцюбинським, Гнатюком, фільмом «Тіні забутих предків». Людина, яка перейде цією стежкою, повинна отримати й інформацію про тих всіх людей, і велику духовність», – розповів керівник «Клубу українських митців» Орест Скоп.

Близько 20 художників їздили цього літа у Криворівню на пленер і тепер виставили свої роботи в Палаці мистецтв.

«Криворівня – фантастична з погляду художника для того, щоб малювати пейзажі, то я не дивуюся, що там Труш та інші їздили малювати. Край зачаровує», – зізнався народний художник України Петро Сипняк.

Виставка у Львові – це лише перший етап проекту реанімації Криворівні, аби привернути увагу до цього місця.