Метод проти мінуючої молі, яка шкодить каштанам, випробують навесні на двох тестових ділянках у центрі Львова — на проспекті Свободи та у сквері «На Валах». Вперше проведуть експеримент з біологічного лікування мінуючої молі на кінському каштані.
«З 90-их років ми не бачимо, як каштан виглядає восени, тому що всередині літа листя раптово жовкне і опадає. З’ясувалося, що існують біологічні методи боротьби зі шкідником. Раніше у Львові із мінуючою міллю боролися за допомогою ін'єкцій. Втім, від цього методу вирішили відмовитись, оскільки він не давав очікуваного результату і був небезпечним для довкілля. Слід відзначити, що новий метод буде дешевшим для міста», — розповіла Олександра Сладкова, начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР.
Менеджер з розвитку бізнесу «Біохімтех Україна» Анар Душдуров поділився тим, як працює біологічний метод вилову самців мінуючої молі.
«Сама технологія називається «Самцевий вакуум». На першій стадії ми вибудовуємо на дереві захисний пояс для виловлювання першого покоління комах. Перший пояс виставляється на початку квітня. Потім, у травні, виставляється сама феромонова пастка, яка діє впродовж 1,5 місяця. Так, впродовж сезону ми плануємо використовувати 2 феромони, аби успішно завершити проект. Сам феромон показав 100%-ий показник у вилові шкідників», — пояснив представник «Біохімтех Україна».
Проект уже затверджено, його впроваджуватимуть у тестовому режимі для відновлення львівських каштанів у центрі міста. Якщо ж результати будуть успішними, співпрацю планують продовжити.
Загалом на проспекті Свободи та у сквері «На Валах» ростуть 200 дерев каштана. Раніше їх намагалися рятувати від комах-шкідників за допомогою ін'єкцій. Але від такого методу відмовились, він виявився неефективним та шкідливим для довкілля. Тепер на деревах будуть облаштовувати спеціальні пастки із феромонами — речовинами, що приваблюють самців мінуючої молі. Такий метод є безпечним для дерев, птахів та бджіл, а також дешевшим для міста, порівняно із ін'єкціями.