Львівські комунальники збиратимуть сухе листя у парках «промисловим пилосмоком»

15:40, 16 грудня 2014

Сьогодні, 16 грудня, у межах проекту «Міська експериментальна програма виробництва палет із зелених відходів» Львів отримав спеціалізовану техніку, призначену для механізованого збору листя та трави. Такі компактні «комунальні пилососи» дозволяють збирати, навантажувати і ущільнювати садово-паркові відходи. 

Загалом місто отримало чотири одиниці техніки. ЇЇ вже передали на баланс ЛКП «Зелений Львів». 

«Сьогодні ми згрібаємо усе на купи і кошиками викидаємо на машину. Відповідно одна людина стає на машину, товче листя і троє четверо подають його. Тому на одну машину витрачаємо до 4 годин», - розповів головний інженер ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чишинський.

Тепер все це зможе робити лише один оператор. Ціна однієї такої машини 4100 євро. Закуплена ця техніка за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Польщі. 

«Результатом цього проекту є пересвідчення, що Львів може спокійно зі своїх можливостей використовувати дрібні галузки, більші гілки, стовбури, натомість, листя і трава є надто вологі, щоб їх палити», - пояснив координатор проекту Ярослав Гопек.

Окрім цього, до кінця 2014 року планують закупити машину для подріблення деревини. У перспективі ж одержаний матеріал можна використовувати для отримання біопалива. Однак ця можливість потребує економічних розрахунків та додаткових досліджень. Місто шукає альтернативні напрямки отримання і теплоенергії, і електроенергії.

«Техніку ми отримали. У подальшому, якщо польська сторона матиме бажання, це буде на продовження нашої співпраці безпосередньо з містом Львовом. Проект із виготовлення альтернативного палива міг би бути впроваджений упродовж 2-3 років», - зауважив директор КП «Адміністративно-технічне управління» Тарас Вітик.

Проект «Міська експериментальна програма виробництва палет із зелених відходів у Львові» стартував 1 травня цього року. Його метою є підтримка ініційованого міською радою Львова процесу використання зелених відходів та відходів деревини із території міста. Планується, що остаточні підсумки проекту будуть підбиті у лютому 2015 року.