До львівської лікарні св. Пантелеймона у критичному стані «швидка» доставила 41-річного чемпіона з кікбоксингу Юрія Рака з попереднім діагнозом – гострий інфаркт міокарда. У лікарні після обстежень діагноз підтвердили. Чемпіон вчасно звернувся по допомогу, тож з лікарні вийшов без жодних ознак серцевої недостатності.
Юрій Рак – професійний кікбоксер, дворазовий чемпіон України, чемпіон світу та майстер спорту міжнародного класу. До серцевого нападу ніколи не скаржився на проблеми з серцем. Напад стався раптово прямо у спортзалі, повідомили в лікарні.
Спортсмен розповів лікарям, що займався у спортзалі, коли раптом відчув важкість. Вирішив зробити перерву, щоб відновитись, але цього так і не сталося. Тоді Юрій вирішив припинити тренування і поїхати додому. Та в авто йому знову стало погано.
«Відчував жар та біль у грудях. Таке враження, ніби я пробіг 3 км за 5 хв», – згадує кікбоксер.
Він зателефонував дружині і повідомив про свій стан. Вона негайно викликала «швидку», яка доставила спортсмена у невідкладне відділення лікарні св. Пантелеймона.
«Пацієнт в критичному стані. Симптоми вказують на гострий інфаркт міокарда. Кардіологи виконують необхідні обстеження та підтверджують первинний діагноз. Коронарна артерія пацієнта – закупорена. Через гостре порушення кровопостачання вже почалося пошкодження та відмирання серцевого м'яза», – кажуть у лікарні.
Пацієнту була потрібна невідкладна операція. Її провели найменш травматичним методом – малоінвазивним. Через судину на стегні ввели спеціальний катетер і ним доправили до закупореної артерії стент, який розширив судину і відновив кровопостачання серця.
Юрій впродовж двох тижнів проходив реабілітацію в Центрі медичної реабілітації в Брюховичах. Його виписали з лікарні без жодних ознак серцевої недостатності, в готовності продовжити активний спорт.
Кардіологи говорять: спортсмену вдалося зберегти життя, бо він вчасно розпізнав критичний стан та звернувся по медичну допомогу. У лікуванні інфоркту визначальну роль відіграє саме час. По медичну допомогу слід звернутися не пізніше, ніж за дві години від появи перших симптомів. Це так зване «золоте вікно». Якщо за цей час лікарі нададуть допомогу, наслідки зводяться майже до нуля. Майже дві третини людей, в яких стається інфаркт міокарда, помирають саме через запізніле звернення. Щороку ця недуга вражає понад 40 тисяч українців. За даними МОЗ, через війну інфаркти помолодшають ще на 10-15 років.