Львівські маршрутки дають в день по 650-700 грн "виручки". За рік - це четвертина міського бюджету

17:55, 23 листопада 2007

"Ситуація із підняттям цін у маршрутках формувалась ще з 1995 року. Напередодні недавнього підняття цін на проїзд я мав зустрічі з керівниками чотирьох підприємств-автоперевізників, і переконував їх у тому, що піднімати ціни, без відповідного рішення міськвиконкому, не можна. Але ціни на проїзд були несанкціоновано підняті насамперед тому, що більшість із перевізників є приватними, і Львівська міська рада не має з ними угод про перевезення", - так начальник управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради Микола Шкурган прокоментував сьогодні, 23 листопада, під час засідання виконавчого комітету міськради ситуацію із підняттям цін за проїзд у львівських маршрутках.

За словами чиновника, насправді ціна за проїзд у львівських маршрутних таксі повинна бути у межах від 1,3-1,5 грн (у випадку, коли держава повертає перевізникам збитки за перевезення "пільговиків") до 1,7-1,8 грн (коли за все платять лише пасажири).

"Сьогодні у Львові працює 1068 маршрутних таксі, які здійснюють в середньому по 14-18 рейсів і мають в день роботи 650-700 гривень суто "виручки". Водночас близько 42-45% затрат перевізників - це витрати на вартість палива", - розповів Микола Шкурган.

Присутній на засіданні міськвиконкому секретар Львівської міської ради Володимир Квурт, наголосив, що перевізники отримують близько 260 млн грн "виручки" на рік. "А це є чверть міського бюджету Львова! Цікаво, скільки податків державі вони платять?", - зазначив він.

"Я хочу використати тут присутність ЗМІ і довести до відома громади, що тарифи на проїзд у маршрутках підняв не Садовий, не виконком, а Лобода і їже з ним тощо. Тому я закликаю пана Шкургана, який знав про підвищення цін, повинитися, принаймні, перед виконкомом", - емоційно наголосив присутній на засіданні заступник міського голови Льва Микола Одуха.