Львівські медичні екстрені служби реформують

Із трьох структур створять лише одну

19:32, 8 лютого 2016

Замість Львівської та Дрогобицької станцій швидкої допомоги, центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф збираються створити єдиний на всю Львівську область. Вже є відповідний проект рішення обласної ради. Медики ж насторожені, адже як з трьох структур створити одну – з ними ніхто не радився, та й не пояснювали, чи всі залишаться на роботі.

«Тобто медики і водії думають: звільнять їх завтра, чи не звільнять, як вони працюватимуть. Тобто люди конкретно не знають, що їх чекає. Нема чіткого бачення того, як це буде зроблено і яка ціль цього рішення», – розповів директор центру екстреної медицини та медицини катастроф Львівщини Юрій Пацюрко.

«У жодному із цих рішень, крім майнових комплексів, економічної складової, призначення т.в.о., жодного слова не сказано про кадрові рішення і про кадровий супровід цього процесу», – додала голова профспілки центру екстреної медицини та медицини катастроф Львівщини Людмила Гера.

В обласній раді ж пояснюють: реформа має поліпшити якість послуги, адже в такий спосіб ліквідують зайві ланки.

«Зараз є три структури, які працюють окремо, кожна структура може отримати виклик і з цим викликом кожна структура працює окремо. Я вважаю, що у Львівській області має працювати одна структура, до якої має надходити виклик, а вже від цієї структури розподілятися далі. Йдеться про те, щоб уніфікувати процес і щоб на нього не йшло так багато часу», – пояснила заступник голови Львівської облради Парасковія Дворянин.

Головне завдання: ніхто з медиків не повинен втратити місця праці, в процесі не повинне загубитися жодне майно та реформа повинна бути фінансово обґрунтована.

«Тут є два компоненти ситуації, залежно від того, який буде юридичний механізм прописаний в самому рішенні сесії, від того залежатимуть й видатки. Якщо це буде створення нової структури, то, відповідно, на всякі інвентаризаційні речі, на перереєстрацію автомобілів буде близько 200 тис. грн», – розповів очільник обласного департаменту охорони здоров'я Богдан Чечотка.

Якщо ж установи злиються в одну шляхом приєднання, тоді витрати будуть значно менші. Більше того, реорганізація повинна допомогти заощаджувати – запевняють автори проекту. Нового керівника ж обиратимуть на конкурсній основі. Медиків на бесіду, аби роз’яснити, що означають зміни для них, збирають вже в цю середу, 10 лютого.