Львівські медики почали антиопікову кампанію

18:21, 18 вересня 2017

Львівські медики почали інформацію кампанію, щоб зменшити кількість опіків серед дітей. Адже лише на Львівщині до опікового відділення 8-ї лікарні щороку привозять 700 дітей із важкими травмами.

Щодня до обласного опікового відділення восьмої лікарні привозять кількох маленьких пацієнтів. До відділення найчастіше надходять діти з побутовими опіками.

Галина, мама однорічного Миколи, згадує: «Потягнув молоко гаряче зі столу на ніжку.. ціла ніжка, операцію робили, пересадку, бо сильний опік був».

Миколка один із 350 дітей, які цього року потрапили до цієї лікарні. Опікова травма ‒ одна з найважчих, кажуть лікарі, і водночас одна з найпоширеніших. Наслідки доводиться лікувати все життя. А рубці, отримані у ранньому віці, не дають тілу нормально рости. 80% травм стаються на кухні. Діти тягнуться за чайником, праскою, лізуть в гарячу воду. Найчастіше в зоні ризику діти від року до трьох.

Начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб розповідає: «Дитина може зробити собі небезпеку несвідомо, тому батьки відповідальні за цей період і мають зробити так, щоб дитина не отримала опіків».

Тож від сьогодні у місті стартує інформаційна «антиопікова» кампанія. У дитячих садочках та жіночих консультаціях батькам роздаватимуть буклети. В них описано що і як робити якщо обпеклась дитина, а також що робити, аби запобігти лиху.

Володимир Зуб додає: «Доволі типовою помилкою батьків є, коли вони п’ють чай чи каву, тримають дитину на руках. Дитина рухається, дитина тягнеться за чашкою, дитина робить якісь мимовільні рухи, підбиває чашку і та чашка виливається на дитину. От типові приклади».

Рідини в одній чашці вистачає, аби дитина обпекла третину свого тіла.

Якщо ж дитина таки обпеклася окропом, спершу потрібно акуратно зняти одяг, а обпечену ділянку опустити у прохолодну воду. Далі дати знеболююче та викликати швидку.

«Не змащувати спиртом, тертою картоплею. Терта картопля добра, бо вона знімає температуру, але то крохмаль, він робить плівку. Не можна ні жирними мазями, ні жиром не можна змащувати ті опіки, олією, спиртом, бо він може ще поглибити опік», ‒ пояснив лікар-комбустіолог Олег Александрович.

Та головне, кажуть медики, створити для дітей безпечне середовище. Не пускати малих до гарячої води, сірників і побутової хімії.