Музейники Львівщини закликають президента та уряд України повернутися до завершення підготовки та підписання угоди з ЄС.
Про це йдеться у заяві Ради директорів музеїв Львова.
Так, музейники наголошують у заяві, що музеї Львівщини активно співпрацюють, зокрема, з музеями Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини, і таким чином інтегруються в європейське музейництво.
«Співпраця з європейськими музеями дає нам можливість реставрувати пам’ятки світової культури, організовувати спільні виставки з проблем історії, культури, народних традицій, видавати наукові каталоги, альбоми, буклети, проспекти українською, польською, англійською мовами, проводити спільні конференції, симпозіуми, семінари тощо. Активна музейна діяльність спрямована на популяризацію України як європейської, цивілізованої, демократичної Держави», - йдеться у заяві.
Директори зазначають, що для розвитку європейських музеїв залучаються мільйонні гранти на оновлення експозицій, на наукові дослідження, видавничу і виставкову діяльність. І це переконує музейників Львівщини у правильності курсу України на шляху до негайної асоціації з країнами ЄС.
За словами авторів заяви, залучення європейських грантів дасть можливість не лише зробити вагомий крок вперед у музейній сфері на побудову нових експозицій музеїв, а й суттєво зменшить видатки з бюджету, а це ті кошти, яких бракує українській економіці.
«Співпраця з країнами Європейського союзу сприятиме також розвитку туризму між нашими країнами. Відомо, що туристична галузь є однією із найприбутковіших у світі. Вже сьогодні Львів відвідує щорічно близько двох мільйонів туристів. Відповідно, ця цифра значно зросте, коли кордони України стануть більш відкритими для європейського туриста, який долучає значні кошти для розвитку економіки нашого регіону», - наголошується у заяві.
Заяву підписали голова ради директорів і директор Львівського історичного музею, а також директори Львівської національної галереї, Історико-краєзнавчого музею у Винниках, Державного природознавчого музею, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, Львівського музею історії релігії, Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької, «Національного музею-меморіалу пам'яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка, Меморіального музею Михайла Грушевського і Національного музею у м. Львові ім. А. Шептицького.