Львівські надзвичайники «під прикриттям» намагалися продати піротехніку

14:53, 24 грудня 2014

Львівські надзвичайники на одному з ринків Львова продавали феєрверки. Цей експеримент рятувальники вирішили провести з виховною ціллю. Усі, хто цікавився піротехнікою, отримав листівку з інформацією про шкоду, яку можуть завдати новорічні вогні.

«Насправді експеримент приємно здивував результатом, тому що жіночки наші, львів'янки, підходили і казали: «Що ви таке робите? Існує заборона, я бачила по телевізору» і таке інше. Люди дійсно знають і розуміють усю трагічність подій у країні і не збираються гучно святкувати. Були, звичайно, випадки, коли люди питалися, хотіли купляти, але їх, мабуть, більше цікавили ціни, бо, враховуючи і фінансову ситуацію, народ старається економити. Але загалом приємно здивувало, бо не було жодної людини, яка придбала феєрверк», – розповіла представник прес-служби надзвичайників Львівщини Христина Авдєєва.

Найперше від піротехніки можна травмувати кінцівки та лице. Особливу загрозливими є ті феєрверки, які придбані не в спеціалізованих магазинах, а на ринках, адже там піротехніка могла набрати вологи, а відтак і спрацювати у невідповідний момент.

«Феєрверки діляться в нас на три категорії, це три класи небезпеки, скажімо так. Перший клас небезпеки – це є бенгальські вогні, другий клас небезпеки – це так звані холодні та римські вогні і третій клас небезпеки – відповідні установки великих салютів», – додав заступник начальника управління запобігання надзвичайним ситуаціям Орест Галонько.

Використовуючи піротехніку усіх трьох класів небезпеки, варто ретельно дотримуватися дистанції і не запускати її у велелюдних місцях.