Львівські науковці розробили методику виробництва біогазу

12:31, 13 серпня 2015

Науковці із «Львівської політехніки» представили розроблену методику використання технології, за якою можна буде виробляти біогаз.

Про це йшлося під час зустрічі з польськими експертами Фонду Агентства Регіонального Розвитку (FARR) в рамках проекту «Виробництво біогазу на спорудах очистки каналізаційних стоків – підтримка програми міста Львова», повідомляє прес-служба міської ради.

Мулові майданчики площею 22 га поруч з територією каналізаційних очисних споруд у Львові експлуатуються ще з 60-х років. Зараз вони перенаповнені. Завдяки проекту вирішиться не тільки проблема електричної і теплової енергії з мулу, а і можна буде зменшити вміст органічної речовини в мулі на 50%, вміст сухих речовин на 35%, об’єм зневодненого мулу на 33%, – переконаний викладач «Львівської політехніки» Володимир Жук.

Окрім цього, результати вимірювань проб осадів на вміст важких металів дозволять визначити найбільш придатну технологію утилізації осадів.

Поляки оглянули стан очисних споруд у Львові та ознайомилися з проектом виробництва біогазу.

«Цей проект профінансований на 230 тисяч злотих. За частину цієї суми куплять експериментальну машину», – зазначив координатор проекту Ярослав Марек Гопек.

На цей момент усі необхідні дослідження для Львова фінансує Міністерство закордонних справ Польщі. Наприкінці року стане відомо, скільки біогазу з відходів можна виробити у Львові. Це вплине на подальше виділення коштів ЄБРР для повного оновлення очисних споруд у місті.

Конференція за підсумками усього проекту, під час якої будуть презентовані всі матеріали та напрацювання проекту, відбудеться наприкінці року у Львові.