Міське управління екології, а також ЛКП «Зелений Львів» вже зараз створюють списки охочих на прибирання парків чи скверів у Львові.
Парк 700-річчя на проспекті Чорновола майже за три кілометри від центру міста. Тільки-но входиш сюди, бачиш неприємну картину. Старі автомобільні шини, пакети, пляшки тут мовби проростають із землі. Калюжі з Полтви позеленіли та вкриті поліетиленом.
«Ця ділянка чиста, туди далі така неприбрана — заросла. Тому бажано, щоб і там прибрати. Зараз наступає пора, коли люди будуть гуляти, виходити на природу, тому звичайно хотілося б, щоб і там було чисто», — розповідає Марія, яка гуляє у парку.
Не рятують від побутових відходів і кілька смітників біля лавок. На диво вони майже порожні.
Не краща ситуація і у Замарстиніському парку. Одразу на вході ― алконатюрморт.
«Тут треба багато всього робити є багато дітей, яких нема куди вивести погуляти. Це моя думка. Навіть дорослим 50-60 років піти кудись погуляти вдень — куди?», — додає Іванна.
Якщо зайти глибше у парк, стає ще сумніше. Тут лежить не один мішок сміття. Схоже, любителі випити прибрати за собою вже не в силі. Але такі не всі.
«Є люди, які самовільно прибирають, навіть йдеш зустрічаєш їх. От досить дивно, самі прибирають, причому одного мужчину я вже пару раз бачила. А комунальники так зазвичай у суботу прибирають і все», — каже відвідувачка парку Ірина.
Двірники у парках мають прибирати щодня, але їм масштаби зелених зон не під силу, розповідає головний інженер підприємства «Зелений Львів».
«В таких парках, як Стрийський, парк Франка там десять людей закріплено, тобто там прибирання йде по годинах. А такі парки, як Зубра, 700-років, Замарстинівський — один-двоє працівників», — пояснює головний інженер ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чишинський.
Тож у місті традиційно щороку навесні проводять толоки. Охочих організувати прибирання у своєму парку вже просять зголошуватись.
«Люди звертаються до нас чи до «Зеленого Львова», відповідно ми організовуємо тих людей на той чи інший день і будемо надавати відповідний інвентар, щоб люди могли попрацювати, а вже 9 квітня — це буде загальноміська толока, в якій будуть всі комунальні підприємства задіяні», — каже начальник міського управління екології та благоустрою Андрій Галушка.
Побільшає цього року і урн у парках. Щоб сміття не підвішували, як це хтось зробив у Брюховицькому лісі: усі пляшки, пакети та папери там почепили на гілки або прикріпили до дерев.