Львівські поліцейські подали апеляцію на вирок за загибель 22-річного юнака

Шістьох патрульних засудили до восьми років позбавлення волі

21:15, 1 вересня 2021

Поліцейські підрозділу тактико-оперативного реагування (ТОР) патрульної поліції Львівщини подали апеляцію на вирок Галицького районного суду Львова, який призначив їм по вісім років позбавлення волі. Поліцейських визнали винними у смерті 22-річного львів’янина Володимира Клима, який помер під час рейду у гральному закладі 3,5 роки тому.

Як повідомив заступник директора департаменту патрульної поліції Нацполіції Олексій Білошицький, апеляцію на вирок подали у середу, 1 вересня.

«Нещодавнє рішення суду кожен з нас переживав по-своєму. Але точно скажу, що це демотивувало всю поліцейську родину. Апеляцію подано. Тепер чекаємо місця і дати проведення перших засідань», – написав Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомляв ZAXID.NET, опівночі 9 лютого 2018 року шестеро патрульних підрозділу ТОР Назарій Андрушків, Станіслав Гетьман, Олександр Демчина, Степан Дорош, Дмитро Леськів та Олег Устіяновський проводили рейд у гральному закладі «Національна лотерея» на вул. Куліша, 4. Під час поверхневого огляду відвідувачів у кишені одного з клієнтів – 22-річного львів’янина Володимира Клима – патрульні намацали згорток. У цей момент хлопець різко розвернувся та спробував утекти. Під час затримання поліцейськими хлопець проковтнув поліетиленовий пакетик, у яких був канабіс.

Поліцейські намагались змусити хлопця виплюнути пакет, однак він знепритомнів. Юнака вивели на вулицю, де йому надавали домедичну допомогу, але врятували хлопця не вдалося. Медики швидкої, яку викликали інспектори, констатували смерть. Синтетичний пакетик із канабісом повністю перекрив дихальні шляхи і хлопець помер від удушення.

Суд розглядав цю справу 3,5 роки й 3 серпня всіх шістьох поліцейських визнали винними у перевищенні службових повноважень і засудили до восьми років позбавлення волі, позбавивши позбавили спеціальних звань «лейтенант поліції» та заборонили займати посади у державних органах упродовж трьох років.

На час розгляду апеляційної скарги патрульні продовжують працювати у правоохоронних органах, оскільки в поліції заявили, що не погоджуються з вироком суду, адже ТОРівці діяли у межах своїх повноважень