Львівські патрульні розповіли про перші результати після підвищення «алкогольних» штрафів

П’яних водіїв на дорогах не поменшало

18:10, 29 липня 2016

Штрафи зростають, а п’яних за кермом не меншає. Прийнамні відколи значно зросло покарання за кермування «під шафе», статистика не змінилась. Лише за останню добу у Львові зупинили вісьмох захмелілих водіїв, ще шістьох затримали в області.

Загалом за три дні, відколи діють підвищені штрафи, львівські патрульні «витягли» із-за керма майже три десятки п'яних.

«Випили собі сьогодні?! – Ні, нічого! – Нічого? – Ні-ні», – переконує у своїй тверезості один з водіїв, якого зупинили патрульні на Сихові.

Інспектори кажуть, водій їздив автівкою тротуарами та ще й був без документів. А запах від нього лише підтвердив орієнтування.

«Неадекватна поведінка, запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння рук», – розповів патрульний Володимир Півовар.

Свою підозрілу тверезість водій вирішив довести на медекспертизі. Лічені хвилини – і медики констатують: «клієнт» сів за кермо добряче «під мухою».

«Людина в стані алкогольного сп'яніння. Алкотестер показав 1.78 проміле алкоголю в крові», – підтверджують патрульні. Тоді як допустима норма – 0.2.

І таких кадрів тільки за цю добу у Львові зафіксували вісім. За новими штрафами вони заплатять вже 10 200 грн і позбудуться водійських прав на один рік. За другу і третю спробу сісти п’яним за кермо – штраф сягне 20 тис. грн і навіть 40 тис. грн. При цьому про своє посвідчення можна забути на 3 і 10 років відповідно.

«Ми сподіваємося, що суди будуть звертати увагу на те, що п'яний водій – це небезпечний водій. І все ж таки будуть на нашій стороні. Ми хочемо, щоб наше місто було чистим і на дорогах було безпечно», – зазначив командир батальйону патрульної поліції Львова Роман Бліхарський.

В середньому за добу патрульні оформляють близько десятка так званих 130-х. За останні три дні їх було 27. Схоже, штрафна реформа поки що не може відірвати від чарки водіїв.

«Саме підвищення штрафів, можливо, наповнить бюджет країни, але на цифри воно не вплине», – припускає активіст «Дорожнього контролю» Сергій Круглов.

Правозахисники також мають деякі зауваження до штрафної реформи. Мовляв, законотворці, чи то свідомо чи не зовсім, зробили тотальну зрівнялівку тих, хто випив і сів за кермо. А це не європейська практика.

«Тобто людина, яка на нуль цілу соту проміле перевищила допустиму норму і та, в крові якої не виявили алкоголю, несуть однакову відповідальність згідно з нашим законом», – зазначив адвокат Олег Мицик.

Тож на штраф у 10200 грн і вилучення прав можна потрапити навіть з учорашнім перегаром, коли перевищення норми мінімальне. Нам не вдалося знайти у вільному продажу портативних алкотестерів, щоб переконатися у точності їхньої роботи. Натомість пропозицій в інтернеті не бракує, ціни від 300 грн і до 4-5 тисяч грн.

Статистика ж – річ уперта. Кожна п'ята ДТП в Україні стається саме з вини нетверезих водіїв. І кількість випитого тут вже не має значення. Комусь достатньо навіть пляшки пива, аби задурманитись.