Стартувала безстрокова програма навчання патрульних Львова за системою поліцейського контролю на основі японських бойових мистецтв. Такий проект в Україні започаткували вперше. У планах шеф-інструкторів – поширити новий досвід по всій Україні.
Львів'янка Соломія прийшла в поліцію з банку. Каже, робота з грішми і служба на варті закону – мають геть різну специфіку. Тепер прораховує застосування фізичної сили. З бойовими мистецтвами справи ніколи не мала. Проте зізнається, нові навики згодились вже навіть поза службою.
«Я була свідком ДТП, і коли водій до мене занадто близько підійшов, довелося застосувати певні прийоми, щоб він знав, що підходити не можна», – розповіла поліцейська Соломія Милян.
Жінки-поліцейські вправляються у прийомах на рівні з чоловіками. Простота та ефективність, використання сили противника проти нього самого – це основа фізпідготовки поліцейських.
«Ми виключно робимо так, щоб довести людину до нашого контролю. На цьому застосування фізичного впливу припиняється», – пояснив патрульний Валерій Шерешков.
Національна система поліцейського контролю базується на старовинних та сучасних японських бойових мистецтвах. Навчання складається з двох курсів: базового та поглибленого. Після іспитів патрульні отримають здобуте звання – спеціаліста або інструктора.
«Поліцейські – різні люди. Більшість з них абсолютно якісні кадри. І ті знання, які ми закладаємо в них, вони абсолютно чітко сприймають», – зазначив президент Академії Айкібудзюцу Олександр Козловський.
На сьогодні спецпідготовку пройшов вже перший батальйон патрульної поліції. Після отримання звання молодшого інструктора львівські патрульні передадуть свій досвід в інші регіони.
«Національна система поліцейського контролю буде поширюватися для всіх поліцейських, які служать на своїй території України. І саме ми станемо базою тренерів», – розповіла командир 1-го батальйону Управління патрульної поліції Львова Світлана Гірняк.
У Львові пілотний проект стартував на базі львівської Академії Айкібудзюцу. Вже зараз можна говорити про його безтерміновість. Фінансову підтримку пообіцяв приватний інвестор.